۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
کد خبر 83313956
۰ نفر
مدیر تعاون روستایی سمنان: كمبود شكر نداریم

سمنان- ایرنا- مدیر تعاون روستایی استان سمنان گفت: كمبود شكر با ذخیره سازی و توزیع به موقع این كالای راهبردی در بازار هشت شهرستان سمنان وجود ندارد.

احسان عباسپور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در ماه مبارك رمضان شكر به ازای یك كیلوگرم 34 هزار و 500 ریال به شهروندان عرضه می شود و در تمامی فروشگاه ها و اصناف استان این مواد غذایی پرمصرف به فراوانی یافت می شود.
وی با بیان اینكه تعاونی های استان برای تسریع در روند توزیع شكر به كمك اصناف آمده اند، گفت: 9 واحد تعاونی، 24 فروشگاه صنفی منتخب و هفت فروشگاه زنجیره ای طرح توزیع شكر در سمنان را برعهده دارند.
مدیر تعاون روستایی استان سمنان ادامه داد: در ماه مبارك رمضان امسال توزیع بیش از 200 تن شكر برنامه ریزی شده كه مراحل اجرای این طرح برای اساس برنامه ریزی تا پایان این ماه پرفضیلت ادامه می یابد.
عباسپور تصریح كرد: شهروندان به تبلیغات گسترده سودجویان و دلالان در كمبود كالاهای اساسی به خصوص شكر توجه نكنند و براساس گزارش های میدانی و همكاری تعاونی های استان هیچ گونه كمبودی در این بخش وجود ندارد.
وی اضافه كرد: دلالان با تبلیغات رسانه ای و متشنج كردن شرایط مساعد بازار عرضه و تقاضا درصدد گران فروشی هستند كه مردم نباید در دام این افراد سودجو بیفتند.
مدیر تعاون روستایی استان سمنان گفت: مردم با توجه به فراوانی كالا از احتكار خانگی بعضی از اقلام غذایی خودداری كنند و قیمت و میزان موجودی كالا در بازار را پایگاه های رسمی خبری دنبال كنند.
به گزارش ایرنا، 108 تعاونی و اتحادیه در چهار گروه تولیدی، روستایی، زنان و كشاورزی در استان سمنان فعال است.
7339/7408