۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
کد خبر 83313946
۰ نفر
سازمان ملل آتش بس در غزه را شكننده خواند

بيروت -ايرنا - هماهنگ كننده ويژه سازمان ملل متحد در روند صلح خاورميانه آتش بس در غزه را بسيار شكننده خواند و هشدار داد، تنها يك فرصت نهايي براي جلوگيري از جنگ فراگير ميان اسرائيل و مقاومت در نوار غزه باقي مانده است.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا به نقل از روزنامه لبناني البناء ، «نيكلاي ملادينوف» در خلال ديدار از مجتمع پزشكي ناصر در خان يونس در جنوب نوار غزه با تاكيد بر لزوم حفظ آرامش خواستار همكاري همه طرف ها براي دستيابي به توافق در روزهاي آينده شد.
توافق بين دو طرف از روز دوشنبه گذشته انجام شده است ولي با توجه به عدم اجراي آن از سوي رژيم صهيونيستي گروه هاي فلسطيني نسبت به اين موضوع به طرف صهيونيست هشدار مي دهند.
نماينده سازمان ملل افزود: هفته گذشته نزديك بود تا يك جنگ جديد ميان اسرائيل و نوار غزه شروع شود و اين خطر هنوز نيز وجود دارد و آتش بس بسيار شكننده است.
ملادينوف هشدار داد كه اين جنگ مي تواند نزديك و بسيار سخت باشد و هر طرفي آتش بس را برهم نزد، مسئول كامل شروع يك جنگ خواهد بود.
وي با درخواست براي حفظ آرامش به مدت دو يا سه هفته افزود، اين فرصت زمينه را براي سازمان ملل براي اجرايي كردن پروژه هاي طولاني مدت به منظور بهبود شرايط زندگي در اين باريكه فراهم مي كند.
نماينده سازمان ملل تاكيد كرد كه اين سازمان برنامه هاي طولاني مدتي براي بهبود شرايط در غزه دارد و در اين روند با قطر، نروژ و سوئيس و ديگر كشورهاي حامي فلسطين همكاري خواهد كرد.
رژيم صهيونيستي جمعه 13 ارديبهشت با حمله هوايي با استفاده از بالگردهاي نظامي به يكي از اردوگاه هاي فلسطيني در غزه درگيري شديدي را در اين باريكه با گروه هاي مقاومت آغاز كرد.
در جريان اين درگيري ها كه سه روز ادامه يافت 31 نفر شهيد و شماري زخمي شدند و 800 منزل مردم فلسطيني نيز به صورت كلي و يا جزيي تخريب شد.
گروه هاي مقاومت نيز به دنبال آغاز حملات صهيونيست ها اقدام به شليك 700 موشك به سمت مناطق اشغالي و شهرك هاي صهيونيست نشين كردند كه شماري كشته و زخمي به همراه داشت.
غزه از 13 سال پيش در محاصره نظاميان رژيم صهيونيستي است و در اين مدت از ورود غذا و دارو به آن جلوگيري مي كنند.
خاورم*9366*1436**