دشمن جرات نگاه گستاخانه به مرزهاي ايران را ندارد

بندرعباس - ايرنا - فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: تا زماني كه غيور مردان نيروي دريايي ارتش از اين مرز و بوم دفاع مي كنند دشمن حتي جرات نگاه گستاخانه نمي تواند داشته باشد.

به گزارش سه شنبه ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني ارتش، امير دريادار حسين خانزادي در آيين تكريم و معارفه فرمانده منطقه دوم دريايي در جاسك اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران يك كشور دريايي و برخوردار از مرزهاي دريايي وسيع است كه حفظ و حراست آن بر عهده ي نيروهاي مسلح و در راس آن نيروي دريايي است.
وي ادامه داد: امنيت موضوع اصلي هر كشوري است و نيروي دريايي يكي از شاخص ترين بخش ها در برقراري امنيت در دريا به شمار مي رود.
وي ابراز داشت: در سايه امنيت پيشرفت، رشد، توسعه و شكوفايي دست يافتني است و در نبود آن هيچ يك از اين مولفه هاي عمران و آباداني كشورها محقق نمي شود.
فرمانده نيروي دريايي ارتش خاطر نشان كرد: دريا فرصت هاي كلاني در اختيار كشورگذاشته كه يكي از آنها فرصت براي برقراري ارتباط با دوستان است.
امير دريادار خانزادي اشاره كرد: مقام معظم رهبري در خصوص احياي نيروي دريايي فرمودند موضوع هاي ساخت و ساز و زير ساخت و نيروي انساني را بايد در راس امور خود قرار دهيد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به گام دوم انقلاب پرداخت و گفت: گام دوم انقلاب اسلامي براي تمدن سازي و شكل گيري تمدن جمهوري اسلامي است كه اين با همت جوانان محقق مي شود.
فرمانده نيروي دريايي ارتش با اشاره به برنامه كشور براي توسعه سواحل مكران گفت: فرودگاه و بيمارستان در حال ساخت شهرستان جاسك توسط اين نيرو در راستاي توسعه سواحل مكران است.
در پايان اين مراسم از تلاش هاي امير دريادار دوم رضا عباسي در كسوت فرماندهي منطقه دوم ولايت تقدير و ناخدايكم كوروش محرابي به عنوان فرمانده جديد اين منطقه معرفي شد.
3219 /6048