اتفاقات امارات، شیطنت اسرائیلی هاست

تهران- ایرنا- سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: اتفاقاتی كه در امارات رخ داده، شیطنت اسرائیلی هاست و نظر نظام همان نظری است كه وزارت خارجه به عنوان دستگاه رسمی كشور مطرح كرده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا،«بهروز نعمتی» در حاشیه جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه غیر علنی امروز در مورد اتفاقاتی كه در امارات افتاده مباحثی مطرح شد و احساس می شود این اتفاقات شیطنت اسرائیلی ها باشد و نظر نظام هم همان نظری است كه وزارت خارجه به عنوان دستگاه رسمی كشور مطرح كرده است.
به گزارش ایرنا در پی وقوع سانحه برای چند كشتی در دریای عمان در روز یكشنبه ۲۲ اردیبهشت برای چند كشتی در دریای عمان، سخنگوی وزارت امور خارجه این اتفاقات را نگران كننده و تاسف بار دانست و خواهان روشن شدن ابعاد دقیق این حادثه شد.
موسوی با اشاره به تاثیر منفی این حوادث بر سلامت كشتیرانی و امنیت عبور و مرور دریایی نسبت به هرگونه دسیسه از سوی بدخواهان جهت برهم زدن ثبات و امنیت در منطقه هشدار داد و خواهان هوشیاری كشورهای منطقه نسبت به هرگونه ماجراجویی از سوی عوامل خارجی شد.
به گزارش ایرنا نعمتی همچنین درباره موضوعات دیگری كه در جلسه غیر علنی امروز مطرح شد، گفت: در این جلسه تاكید بر این بود كه سیل زدگان فراموش نشوند و بنا شد طرحی كه تعدادی از نمایندگان در مورد سیل تدوین كرده بودند در مجلس بررسی شود تا خدمات لازم برای سیل زدگان ارائه شود.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس تصریح كرد: مسائل هسته ای، برجام و اقداماتی كه اروپایی ها باید در بازه زمانی 60 روز ضرب الاجل انجام دهند، از دیگر موضوعات مطرح شده در نشست غیرعلنی امروز نمایندگان بود. ضمن اینكه امروز پیگیری هایی كه تیم وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی كشور داشتند، بررسی شد.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا جلسات دولت و مجلس را در هفته های آینده خواهیم داشت؟ گفت: درخواست دولت هم بر این است كه ما این جلسات را داشته باشیم اما به دلیل تراكم كارها امكان آن پیش نیامد اما امیدواریم در هفته های آینده این جلسه را داشته باشیم.
سیام**3050**9121 **2021**