۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۳
کد خبر: 83313877
۰ نفر
صهیونیست ها از كاربران واتس اپ جاسوسی می كنند

تهران - ایرنا - روزنامه 'نیویورك تایمز' فاش كرد كه هكرهای یك شركت جاسوسی رژیم صهیونیستی با استفاده از یك بدافزار از مكالمات تلفنی كاربران 'واتس اپ' جاسوسی می كنند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، تارنمای این روزنامه به نقل از گزارش 'فایننشال تایمز' افزود: یك شركت اسرائیلی متهم به استفاده از ابزار جاسوسی برای نظارت بر فعالان حقوق بشر و روزنامه نگاران است.
این بدافزار صهیونیست ها می تواند از حفره امنیتی واتس اپ برای نفوذ به تلفن همراه كاربران دارای این نرم افزار پیام رسانی استفاده كنند.
این گزارش فاش كرد كه جاسوس افزار شركت اسرائیلی 'NSO ' قادر به سرقت اطلاعات تلفن های هوشمند، كنترل دوربین های آن و تبدیل كردن تلفن های همراه به یك دستگاه جاسوسی است.
پژوهشگران امنیتی گفته اند كه این جاسوس افزار برای رخنه به تلفن همراه یك وكیل انگلیسی در لندن بوده است. شركت جاسوسی صهیونیستی NSO متهم به هك گوشی همراه یك مخالف رژیم آل سعود در كانادا، یك شهروند قطری و گروهی از روزنامه نگاران و فعالان مكزیكی بوده كه این وكیل انگلیسی مسئول رسیدگی به پرونده NSO بوده است. محققان همچنین افزودند كه احتمالا اهداف دیگری نیز مورد حمله سایبری صهیونیست ها قرار گرفته است .
بر اساس این گزارش، هكرها به سادگی با برقراری یك تماس تلفنی از طریق واتس اپ حتی در صورت عدم پاسخگویی كاربر، می توانند كدهای جاسوسی را وارد كنند و اطلاعات را از گوشی های هوشمند مورد نظر سرقت كنند. همانطور كه مهندسین فنی واتس اپ این آسیب پذیری را مورد آزمایش قرار دادند، به این نتیجه رسیدند كه این راهكار مشابه ابزارهای شركت جاسوسی NSO است.
جاسوس افزار این گروه صهیونیستی بارها روزنامه نگاران، وكلا، مدافعان حقوق بشر و مخالفان را مورد حمله قرار داده است. همچنین از این جاسوس افزار در روند قتل 'جمال خاشقجی' روزنامه نگار مخالف عربستانی نیز مورد استفاده قرار گرفته كه از جمله آن می توان به حمله سایبری به دوست نزدیك خاشقجی اشاره كرد.
مقامات واتس اپ از 1.5 میلیارد كاربر خود در سراسر جهان خواسته اند تا برای احتیاط این نرم افزار پیام رسانی را به روزرسانی كنند.
خاورم**3234**1651