۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۸
کد خبر: 83313810
۰ نفر
7 پهپاد یمنی تاسیسات سعودی را هدف حمله قرار دادند

تهران-ایرنا- منابع نظامی یمن گزارش دادند كه در واكنش به حملات مستمر ائتلاف عربی به سركردگی عربستان در جریان یك عملیات نظامی هفت پهپاد تأسیسات حیاتی سعودی را هدف حمله قرار دادند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری المسیره، نیروهای ارتش و كمیته های مردمی یمن روز سه شنبه عملیات پهپادی گسترده ای علیه اهداف سعودی انجام دادند كه در این عملیات هفت هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) تاسیسات حیاتی سعودی را هدف حمله قرار دادند.
این نیروها اعلام كردند كه این عملیات نظامی در واكنش به ادامه تجاوزات به یمن و محاصره مردم آن از سوی ائتلاف سعودی انجام شد.
جنگنده های سعودی روز دوشنبه یك خودرو را در استان مرزی صعده واقع در شمال یمن هدف قرار دادند كه در جریان آن چهار غیر نظامی یمنی كشته شدند.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند كشور عربی و با كمك آمریكا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین كشور عربی آغاز كردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این كشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.
مركز حقوق بشری توسعه «عین» یمن، اوایل فروردین امسال مجموع كشته های حملات ائتلاف عربی به این كشور را شانزده هزار وپنج نفر اعلام كرد كه از این تعداد 3 هزار و 547 تن را كودكان و 2هزار و 271 را زنان تشكیل می دهند.
شمار زخمی های حملات ائتلاف عربی به یمن نیز به 24 هزار و 967 تن رسیده است كه از این تعداد3 هزار و568 كودك و 2هزار و 560 نفر زن هستند.
براساس این گزارش علاوه بر كشته و زخمی شدن بیش از 40 هزار یمنی در جنگ چهارساله ائتلاف عربی به سركردگی عربستان و همراهی امارات، بسیاری از زیرساخت های یمن به كلی نابود شدند.
در این حملات 15 فرودگاه، 16 بندر، سه هزار و 216 راه مواصلاتی و پل، 284 نیروگاه تولید برق، هزار و 623 منبع و شبكه آبرسانی و 869 مركز دولتی در استان های مختلف یمن نابود شدند.
خاورم**9366**1508