2470 واحد مسكونی ایثارگران در سیل اخیر خسارت دیدند

تهران- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در مجموع در جریان سیل بهار امسال 2 هزار و 470 واحد مسكونی ایثارگران در شهرهای مختلف كشور خسارت دید.

منصور میرمرادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا درباره وضعیت سیل زدگان اظهار داشت: با توجه به برآوردها ضریب خسارات در حوزه اشتغال و مسكن ایثارگران پنج تا 100 درصد است. به همین منظور تدبیر كردیم از تمام ظرفیت های بنیاد شهید در كنار كمك های دولت برای جبران خسارت را بكارگیریم تا رفع این مشكلات تسریع و تسهیل شود.
معاون بنیاد شهید با بیان اینكه در جریان كمك به سیل زدگان استان های مختلف كشور، جلوه ای از ایثار اجتماعی مشاهده شد، افزود: به رغم اینكه همه افراد سیل زده مشكلات جدی داشتند اما با این وجود مكان هایی در اختیار جهادگران قرار دادند و خود را در اولویت بعدی دانستند. با این همه تفاسیر بنیادشهید وظیفه دارد، خلأهای موجود را پر كند.
وی با بیان اینكه برای جبران برخی از این خسارات ها، 100 میلیارد تومان در صندوق اشتغال بنیادشهید برنامه ریزی شد، اظهار داشت: از این طریق افرادی كه از تسهیلات اشتغال استفاده كرده بودند و مشاغل آنها آسیب دیده بود، وام چهار درصدی در اختیار آنها قرار می دهیم كه این اجرایی شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره اسكان موقت سیل زدگان نیز گفت: در حوزه بیمه ای این موضوع دیده شده بود كه به مدت یك سال بحث اسكان موقت افراد سیل زده ایثارگر اجرا شود، چون برای ما مهم بود كه اسكان موقت این افراد انجام شود و بعد از آن فعالیت های دیگر صورت گیرد كه در حد توان از این قضیه استفاده شده است. امیدواریم به زودی مشكل ایثارگران هم حل شود.
در روزهای پایانی سال 98 سیل آق قلا و گمیشان استان گلستان را زیر آب برد. همچنین در روزهای اولیه بهار مردم استان های لرستان، ایلام و كرمانشاه گرفتار سیل شدند و شهر پلدختر، روستاهای اطراف، معمولان در استان لرستان و بخش هایی از كرمانشاه و ایلام را نیز آب و سیل فراگرفت.
همچنین بخش هایی از استان خوزستان به خاطر سیل زیر آب فرورفت، همین سیلاب ها باعث شده است كه خسارات فراوانی به استان های مختلف كشور وارد شود به همین منظور مردم ایران سیل همدلی خود را برای كمك به همنوعان به راه انداختند چون تعداد زیادی از واحدهای مسكونی در این استان ها به طور كامل تخریب و برخی دیگر نیاز به بازسازی دارد.
اجتمام* 7268*1834