فرماندار بندر آستارا: فروش عمده دارو به اتباع خارجي منع شود

آستارا - ايرنا - فرماندار بندر مرزي آستارا فروش عمده و بدون نسخه دارو به اتباع خارجي توسط داروخانه هاي اين شهرستان را مصداق عرضه خارج از شبكه و قاچاق كالا دانست و بر مقابله جدي با آن تاكيد كرد.

حسن رستم زاد روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: بخشي از كمبودهاي احتمالي دارو ناشي از تحريم هاي ظالمانه دشمن و بخش ديگر ناشي از خريد عمده آن توسط اتباع خارجي از داروخانه هاست و كوتاهي دستگاه هاي متولي در مقابله با اين پديده قابل قبول نيست.
وي اظهار كرد: تفاضل قيمت ريال با منات (پول رايج جمهوري آذربايجان) نبايد زمينه خريد و فروش عمده دارو و قاچاق آن را فراهم و اداره كل گمرك آستارا با خروج عمده و بدون نسخه دارو از مرز اين شهرستان ممانعت كند.
فرماندار آستارا ادامه داد: در كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز، به علت تردد چشمگير اتباع خارجي از مرز آستارا، تصميم گرفته شد از فرمانداران شهرستان هاي همجوار نيز خواسته شود با حمل عمده دارو با جديت مقابله كنند.
رستم زاد از شبكه بهداشت و درمان آستارا نيز خواست با صدور دستورالعمل به داروخانه ها، ضوابط عرضه دارو به طور دقيق رعايت و با مصاديق قاچاق آن برخورد شود.
بندر مرزي آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و مرز جمهوري آذربايجان قرار دارد و روزانه نزديك به سه هزار تبعه جمهوري آذربايجان، بدون رواديد به اين شهرستان وارد و بعد از خريد مايحتاج خود، از مرز آن خارج مي شوند.
7124 / 2007