نمایشگاه بهترین فضا برای ارائه ظرفیتهای قرآنی مشهد است

مشهد - ایرنا - مشاور وزیر و مدیر كل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مشهد قطب قرآنی كشور است و نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت در این شهر بهترین فضا برای ارائه ظرفیتهای قرآنی، دینی و مذهبی آن به شمار می رود.

محمد مهدی احمدی دوشنبه شب در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد در جمع خبرنگاران افزود: مشهد همواره ظرفیت های بسیار در تمام حوزه ها از جمله مباحث دینی و مذهبی داشته است.
وی اظهار داشت: شناسایی مجموعه این ظرفیت ها به روش منطقی و اصولی بستر مناسبی برای شكل گیری یك نمایشگاه قرآن در حد و اندازه بین المللی ایجاد كرده است.
وی گفت: امسال شاهد استقبال مردم و اقشار مختلف از نمایشگاه قرآن در تهران و مشهد هستیم كه این مهم نتیجه مشاركت حداكثری ادارات، نهادها و موسسات قرآنی است.
احمدی افزود: حضور قاریان بین المللی و گردشگران خارجی نقش موثر در انعكاس و تاثیرگذاری این نمایشگاه در حوزه بین الملل دارد.
مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز به خبرنگاران گفت: شاخص ترین ویژگی این دوره از نمایشگاه قرآن مشهد برگزاری آن در سطح بین المللی است و حضور قاریان بین المللی در نمایشگاه امسال گواه این مطلب است.
جعفر مروارید افزود: چشم انداز ما در سال جاری توجه به جوانان در سبك زندگی اسلامی است و در چهاردهمین نمایشگاه قرآن سعی كردیم جلوه های فرهنگی سبك زندگی اسلامی را محقق كنیم.
وی اظهار داشت: قرآن رمز وحدت بخش جهان اسلام است و در مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام چتر قرآن بر سر ملیت های گوناگون قرار دارد.
وی گفت: در طول یك هفته برگزاری نمایشگاه قرآن تجربه معنوی همراه با تجربه فرهنگی شكل می گیرد.
مروارید افزود: همدلی شعار این دوره از نمایشگاه بین المللی قرآن در مشهد است كه زیر سایه قرآن و با بركت و معنویت قرآن اتفاق می افتد.
وی اظهار داشت: برگزاری جلسات تفسیر قرآن، نشست های نخبگان، بخش های هنری، غرفه حجاب و عفاف، موسسات قرآنی، كودك و نوجوان، قرآن پژوهشی از جمله برنامه های جانبی این نمایشگاه است.
چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت كه با 700 غرفه در 18 هزار مترمربع فضای نمایشگاهی و با حضور فعالان قرآنی 20 كشور از شب گذشته در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برپا شده است تا چهاردهم ماه مبارك رمضان ادامه دارد.
7489 / 6053