۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
کد خبر 83313563
۰ نفر
مقام چینی: مشت مرگبار برای اقتصاد آمریكا آماده است

پكن- ایرنا- یك مقام تجاری چین می گوید كه این كشور خود را برای یك جنگ تجاری طولانی مدت با آمریكا آماده كرده است و آقای كونگ فو دنیا می تواند مشتی مرگبار حواله اقتصاد آمریكا كند.

به گزارش ایرنا 'وی جیانگوا' معاون وزارت بازرگانی چین خاطر نشان كرد كه پكن راه های بسیاری برای مقابله و مقاومت در برابر آمریكا دارد و می تواند ضربه های فراوانی به آن كشور بزند.
این مقام تجاری چین هشدار داد كه كشورش برای مبارزه طولانی مدت با آمریكا و تحریم آن كشور فراتر از كالاهای تجاری آماده است و از مدتی قبل برنامه های احتمالی برای رویارویی با آمریكا را در این نبرد درازمدت تدوین كرده است.
وی افزود ما نه تنها آقای كونگ فو دنیا هستیم و در فنون رزمی برتری داریم بلكه در زمین مشت زنی هم مهارت داریم و می توانیم مشتی مرگبار به اقتصاد آمریكا بزنیم.
'وی جیانگوا' كه مسئولیت تجارت خارجی را در وزارت بازرگانی چین برعهده دارد تصریح كرد كه اولین ضربه ها می تواند برای صنعت كشاورزی آمریكا شامل گندم و ذرت باشد.
او گفت كه الگوهای آمریكا را در مذاكرات تجاری بخوبی درك كرده ایم ما نه تنها عزم راسخ و قابلیت برای نبرد طولانی با آمریكا داریم بلكه برای این كار هم آماده شده ایم.
وی تاكید كرد كه پكن می تواند هواپیماها و خودروهای آمریكایی را تحریم كند و دیگر اجازه ندهد تا این تولیدات وارد بازار چین شود چین می تواند از بازار تجاری فراتر برود و تحریم هایش را شامل بخش های خدماتی آمریكا نظیر گردشگری، فرهنگی و مالی كند.
'وی جیانگوا' اقدام آمریكا را در بالا بردن تعرفه ها بر روی 200 میلیارد دلار كالای چینی از 10 درصد به 25 درصد یك اشتباه راهبردی توصیف كرد كه می تواند باعث رویارویی جدی دو كشور شود و هرگز نباید اینطور تصور شود كه چین با چنین فشارهایی تسلیم واشنگتن می شود.
آساق**231**1904**