تصفيه خانه فاضلاب گلمان اروميه وارد مدار بهره برداري شد

اروميه- ايرنا- مديرعامل شركت آب و فاضلاب شهري آذربايجان غربي گفت: تصفيه خانه فاضلاب گلمان اروميه در راستاي كمك به احياي درياچه اروميه و ارائه خدمات به ساكنان اين منطقه وارد مدار بهره برداري شد.

رسول اكبري روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين طرح از 26 فروردين ماه سال جاري به بهره برداري رسيده و ظرفيت تعريف شده براي آن حدود هفت هزار مترمكعب در شبانه روز است.
وي اضافه كرد: يكي از مهمترين اهداف احداث اين سامانه، توليد پساب استاندارد و هدايت آن به سمت درياچه اروميه بوده كه اين امر نيز در حال انجام است.
وي در خصوص جزئيات اين انتقال بيان كرد: خط لوله پلي اتيلني با سايز 800 ميلي متر و طول 1.4 كيلومتري در راستاي انتقال پساب تصفيه شده شهرك گلمان احداث شده است و عمليات انتقال به صورت تدريجي انجام مي گيرد.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب شهري آذربايجان غربي ادامه داد: تاكنون براي اجراي اين طرح 350 ميليارد ريال هزينه شده است.
اكبري گفت: طرح سامانه فاضلاب گلمان شامل شبكه جمع آوري، خط انتقال، ايستگاه پمپاژ و تصفيه خانه است و فاضلاب اين شهرك را از طريق خط لوله پلي اتيلني دو جداره به صورت مجزا به تصفيه خانه گلمان وارد مي كند.
وي افزود: تاكنون شاهد اجراي حدود 20 كيلومتر شبكه فرعي و اصلي لوله گذاري در سطح شهرك گلمان در معابر بوده ايم و اين روند ادامه مي يابد.
به گزارش ايرنا، تصفيه خانه فاضلاب گلمان با ظرفيت نهايي بيش از 27 هزار مترمكعب در شبانه روز براي جمعيتي در حدود 180 هزار نفر پيش بيني شده و در 2 مدول براي جمعيت افق 45 هزار نفري اجرا مي شود.
3072/8137