هوك: درباره حادثه فجیره با اروپایی ها گفت و گو كردیم

تهران- ایرنا- رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریكا گفت كه وزیر امور خارجه كشورش در بروكسل با وزیران امور خارجه اروپا درباره حادثه فجیره گفت و گو كرده است.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا، «برایان هوك» رئیس گروه اقدام علیه ایران كه در كنار مایك پمپئو وزیر خارجه آمریكا به بروكسل رفته است، گفت: در دیدار با وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا در باره حادثه فجیره بحث كرده اند.
«الیزابت مك لافلین» خبرنگار شبكه خبری ای بی سی در توئیتر نوشت: هوك به خبرنگاران گفت كه «پمپئو درباره آنچه حمله به كشتی های تجاری نزدیك تنگه هرمز به نظر می رسید با متحدان اروپایی صحبت كرده است.»
مك لافلین افزود كه هوك در پاسخ به اینكه «آیا ایران یا گروههای تحت حمایت آن مسئول این حادثه هستند» گفت: توضیحی نداریم.
همچنین «جنیفر هاسنلر» خبرنگار شبكه خبری سی ان ان در پیامی توئیتری به نقل از هوك خبر داد: پمپئو داده ها و اطلاعاتی درباره چندین طرح ایران در منطقه را با متحدان آمریكا در میان گذاشت.
به گزارش ایرنا، شبكه المیادین روز گذشته (یكشنبه)، وقوع انفجار در بندر الفجیره ناشی از آتش سوزی در تعدادی از تانكرهای ذخیره سوخت روی داد.
درهمین حال 'سیدعباس موسوی' سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حوادث روز یكشنبه 22 اردیبهشت برای چند كشتی در دریای عمان را نگران كننده و تاسف بار دانست و خواهان روشن شدن ابعاد دقیق این حادثه شد.
وی با اشاره به تاثیر منفی این حوادث بر سلامت كشتیرانی و امنیت عبور و مرور دریایی نسبت به هرگونه دسیسه از سوی بدخواهان جهت برهم زدن ثبات و امنیت در منطقه هشدار داد و خواهان هوشیاری كشورهای منطقه نسبت به هرگونه ماجراجویی از سوی عوامل خارجی شد.
بندر الفجیره در ساحل دریای عمان مهمترین بندر صادرات نفت امارات است كه روزانه تا یك میلیون و 800 هزار بشكه از آن صادر می شود.
شبد*9416*9122