نماينده آمريكا: نتيجه تاريخي سياست تغيير رژيم فاجعه بار است

نيويورك- ايرنا- نامزد انتخابات رياست جمهوري آمريكا با انتقاد از هرگونه اقدام نظامي در ونزوئلا گفت: در طول تاريخ، هرگاه آمريكا به كشور ديگري رفته و ديكتاتور يا دولتي را ساقط كرده، نتيجه آن براي مردم كشورها فاجعه بار بوده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، تولسي گابارد روز دوشنبه در گفت وگو با شبكه خبري فاكس نيوز درباره وضعيت ونزوئلا افزود: آنچه كه ما مي شنويم اين است كه قدرت نمايي نظامي و تنش ها فزاينده است و مي گويند آمريكا بايد نيروهاي نظامي خود را اكنون اعزام كند.
وي ادامه داد: اين مساله جنگ غير سازنده و هزينه بر تغيير رژيم ديگري است كه اين بار در زير ماسك كمك هاي انسان دوستانه انجام مي شود.
اين نامزد انتخابات رياست جمهوري 2020 آمريكا اضافه كرد: وقتي به تاريخ نگاه مي كنيم، هرگاه كه آمريكا به كشور ديگري رفته و ديكتار يا حكومتي را ساقط كرده، نتيجه براي مردم آن كشورها فاجعه بار بوده است. به همين دليل ما بايد از رهبري خود در جهان براي تلاش به منظور يافتن راه حل سياسي استفاده كنيم.
گابارد تصريح كرد: كاركردن با روسيه كه نفوذ بالايي در ونزوئلا دارد، يك نتيجه صلح آميز خواهد داشت چرا كه مي توانم به عنوان يك سرباز بگويم كه من يك جنگ بسيار هزينه بر مي بينم.
وي تاكيد كرد: هول دادن براي اين جنگ داخلي و استفاده از نيروي نظامي؛ تنها براي مردم ونزوئلا درد، رنج، كشتار و فاجعه بيشتر را به همراه دارد.اين آن چيزي است كه به عنوان تهديد امنيت ملي ما صحبت مي شود.
اين عضو دموكرات در مجلس نمايندگان آمريكا تصريح كرد: هر وقت ما در اين وضعيت هستيم جايي كه تنش ها از در و ديوار مي ريزند و درگيري وجود دارد، به درگيري بين كشورهاي دارنده سلاح اتمي همچون آمريكا، روسيه و چين نزديك و نزديك تر شده ايم. اين برخي از تهديدهاي موجود براي مردم آمريكا است.
گابارد پيش از اين هم در گفت وگو با اينترسپت گفته بود دولت كنوني در واشنگتن از القاعده در سوريه با استفاده از دلارهاي ماليات دهندگان آمريكايي حمايت مي كند.
وي افزوده بود: القاعده در 11سپتامبر (2001) به ما حمله كرد و وقتي كشورهايي چون سوريه و روسيه مي گويند به عمليات عليه القاعده در ادلب نياز است،دولت كنوني به آنها مي گويد(هشدارمي دهد)اگر اين كار را انجام دهيد ما به شما حمله مي كنيم. اين اقدام در اساس، حفاظت ازپايگاه القاعده در ادلب است.
گابارد پيشتر نيز از سياست دولت ترامپ در سوريه انتقاد كرده و گفته بود ترامپ و پنس (معاون رئيس جمهوري آمريكا) از «القاعده و ديگر نيروهاي تروريستي در سوريه» حمايت مي كنند.
اين نامزد انتخابات رياست جمهوري 2020 آمريكا از تهديد آمريكا عليه كشورهايي همچون ايران، روسيه و سوريه درحمله به اين تروريست ها انتقاد كرد.
روزنامه نيشن هم چندي پيش به نقل از گابارد نوشته بود: اين سياست دولت ترامپ خيانت به مردم آمريكا به ويژه قربانيان حملات 11 سپتامبر و خانواده هاي آنها و نظاميان آمريكايي است كه در جنگ با القاعده كشته شده اند.
اروپام*1429