۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۴
کد خبر 83313278
۰ نفر
42 هزار هميار طبيعت در كرمانشاه وجود دارد

كرمانشاه- ايرنا- رييس اداره ترويج و مشاركت هاي مردمي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان كرمانشاه از وجود 42 هزار هميار طبيعت جلودار در استان خبر داد و گفت: 98 درصد عامل آتش سوزي ها در جنگل ها و مراتع عوامل انساني است.

به گزارش ايرنا، علي حسن زاده روز دوشنبه در نشست تخصصي تشكل هاي مردم نهاد مديريت بحران كه در محل سرسراي تدبير استانداري كرمانشاه برگزار شد، از وجود 70 نقطه بحراني در استان خبر داد.
وي از وجود 40 تشكل مردم نهاد در اين زمينه خبر داد و اظهار داشت: 60 هزار خانوار بهره بردار از منابع طبيعي در استان وجود دارد.
حسن زاده با تاكيد براينكه آموزش و پيشگيري از حادثه مهم ترين اولويت اين اداره كل در بحث مقابله با حريق است، اضافه كرد: آموزش و فرهنگ سازي نه تنها موجب مشاركت بيشتر مردم مي شود بلكه از ميزان حادثه و حريق مي كاهد.
اين مسوول از خطر حريق در جنگل ها و مراتع به عنوان يك واقعيت ياد كرد و افزود: با توجه به پوشش گياهي در استان، وقوع آتش همه و به ويژه ساكنان منطقه را درگير مي كند.
رييس اداره ترويج و مشاركت هاي مردمي اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان كرمانشاه از وجود 350 كارشناس در اين زمينه خبر داد و گفت: با اقدام هاي انجام شده شاهد كاهش 80 درصدي آتش سوزي در سال گذشته بوديم.
استان كرمانشاه 2 ميليون و 499 هزار هكتار مساحت دارد كه 70 درصد آن را عرصه هاي منابع طبيعي با بيش از527 هزار هكتار جنگل و يك ميليون و 192هزار هكتار مرتع تشكيل داده است .
7460/8066