آثارموبایلی هم درجشنواره فیلم‌های ورزشی رقابت می‌كنند

تهران - ایرنا - فیلم‌های كوتاه موبایلی و ویدئویی با موضوع بازی‌های محلی، بومی و عشایری می‌توانند در بخش ویژه دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران شركت كنند.

به گزارش عصر دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، در دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران، فیلم‌های كوتاه موبایلی و ویدئویی با موضوع بازی‌های محلی، بومی و عشایری می‌توانند در بخش ویژه این رویداد حضور پیدا كنند.
در این دوره از جشنواره همچنین فیلم‌های داستانی سینمایی، داستانی ویدئویی در قالب‌های كوتاه، بلند و پویانمایی، فیلم‌های مستند، برنامه‌های تلویزیونی، تیزر و نماهنگ تولید شده در فاصله سال‌های 1396 تا 1398 آثاری با موضوعات المپیك و پارالمپیك، ورزش و مبارزه با اعتیاد حضور خواهند داشت.
همچنین مقرر شده است فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی از آثار برگزیده این بخش تقدیر كند.
جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران، نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی (FICTS) است. مقر FICTS در میلان ایتالیا است كه بیش از 116 كشور عضو این فدراسیون هستند و ایران جزو 16 پایگاه فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی به عنوان ورودی آن رویداد است.
همه ساله در ماه نوامبر جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی در میلان برگزار می‌شود كه برگزیدگان جشنواره دوازدهم به عنوان نمایندگان ایران به جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی در میلان ایتالیا معرفی می‌شوند.
دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران، به دبیری سیدمجتبی علوی و ریاست احسان شیعه با همكاری شبكه ورزش سیما، سازمان صدا و سیما و وزارت ورزش برگزار می‌شود.
فراهنگ ** 9246 ** 1355