طرح توسعه بيمارستان وليعصر اراك امسال بهره برداري مي شود

اراك - ايرنا - استاندار مركزي گفت: بهره برداري از طرح توسعه جديد بيمارستان وليعصر(عج) اراك تا پايان امسال انجام مي شود.

به گزارش ايرنا، سيد « علي آقازاده » روز دوشنبه در حاشيه بازديد از طرح توسعه بيمارستان وليعصر (عج) اراك افزود: اين بيمارستان با بيش از 500 تخت يكي از بيمارستان هاي نمونه كشوري است كه تا كنون 61 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.
وي ادامه داد: نشست هاي بررسي و رفع مشكلات بيمارستان وليعصر (عج) اراك براي تسريع در بهره برداري و ارايه خدمت به مردم به صورت منظم در حال برگزاري بوده و در اين راستا از ابتداي سال جاري تا كنون 2 نشست برگزار شده است.
استاندار مركزي خاطر نشان كرد: در دومين نشست بررسي مشكلات بيمارستان وليعصر (عج) اراك كه با حضور پيمانكار اين طرح برگزار شد در خصوص تامين نيازهايي از جمله تجهيزات گرمايشي و سرمايشي، آسانسور، ديگ هاي بخار و تابلوهاي برق كه هزينه اي بالغ بر 600 تا 700 ميليارد ريال دارد، بحث شد.
آقازاده گفت: مقرر شد اين نشست ها بر اساس نيازهاي بيمارستان وليعصر (عج) اراك به صورت ماهانه برگزار و زمينه بهره برداري از اين طرح تا پايان سال جاري فراهم شود.
مطالعات و عمليات اجرايي بيمارستان وليعصر (عج)اراك به عنوان مركز مادر تخصصي، درماني و اورژانس از سال 87آغاز شده است.
16 واحد بيمارستاني استان مركزي با مديريت دولتي، سه بيمارستان با راهبري حوزه مديريت درمان تامين اجتماعي و سه بيمارستان خصوصي در اراك و ساوه ارايه خدمت دارند.
698 پزشك عمومي، 485 پزشك متخصص و فوق تخصص و يك هزار و 726 كارشناس رشته هاي مختلف پيراپزشكي و مامايي در استان مركزي فعاليت مي كنند.
1955/3075