شهرستان هاي سياهكل و رودبار به هم وصل مي شوند

لاهيجان - ايرنا - بخشدار ديلمان گفت: با آسفالت جاده مسير اسطلخ كوه به آسيابر ، بخش خورگام شهرستان رودبار به حوزه ديلمان در شهرستان سياهكل وصل مي شود.

بهرام آريامنش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: زيرسازي (تثبيت بستر) جاده ديلمان ، آسيابر و اسطلخ كوه در حوزه دو شهرستان رودبار و سياهكل به طول 14و نيم كيلومتر حدود 80درصد انجام شده كه بزودي تثبيت بستر اين مسير به اتمام مي رسد و آسفالت اين دو محور آغاز خواهد شد.
وي با اشاره به اينكه ساخت پروژه محور ديلمان به آسيابر و اسطلخ كوه توسط اداره راه و شهرسازي سياهكل در حال انجام است ، خاطرنشان كرد: اين محور 45ميليارد ريال اعتبار دارد كه پيمانكار در حال زيرسازي است و با كامل شدن آن در يك ماه آينده ، آسفالت اين مسير نيز شروع مي شود.
وي اظهار داشت: عمليات تثبيت بستر مسير ديلمان به آسيابر در اين محور نيز به طول هفت و نيم كيلومتر طي دو هفته آينده اتمام مي رسد و دو ونيم كيلومتر آن از محور ديلمان تا باباولي نيز آسفالت شده و پس از انجام زير سازي آسفالت بقيه آن هم شروع خواهدشد.
بخشدار ديلمان گفت: تثبيت بستر محور اسپيلي به كارخانه سيمان نيز در بخش ديلمان با همكاري كارخانه سيمان سبز ديلمان در حال انجام است و زيرسازي هفت كيلومتر آن شروع شده كه تا يك ماه آينده نيز اسفالت آن به اتمام مي رسد.
آريامنش افزود: محور اسپيلي به كارخانه سيمان به طول حدود 15كيلومتر داراي 65ميليارد ريال اعتبار است و زيرسازي آن توسط اداره راهداري و حمل و نقل جاده شهرستان سياهكل در حال انجام است و هشت كيلومتر آن در سال گذشته اسفالت شده بود.
وي اظهارداشت: تامين سيمان آسفالت اين محور را كارخانه سيمان بر عهده گرفته است.
وي خاطرنشان كرد: ديواره سازي منطقه رانشي لاريخاني در محور سياهكل به ديلمان با اعتبار 65ميليارد ريال از ديگر طرح هاي عمراني اداره راهداري و حمل و نقل جاده شهرستان سياهكل است كه در بخش ديلمان در حال اجراست.
به گفته آريامنش اين ديواره سازي حدود 50متر در حال انجام است و تابستان امسال به اتمام مي رسد.
وي تصريح كرد: با آسفالت جاده اسپيلي به كارخانه سيمان در تابستان امسال مشكلات ناشي از گرد و خاك و آلودگي هوا كه با تردد خودروهاي سنگين براي روستاييان اطراف ايجاد مي شد رفع خواهد شد .
بخش كوهستاني ديلمان با 101 روستا و 15 هزار و 200 نفر جمعيت در 45 كيلومتري شهر سياهكل قرار دارد و يكي از مناطق گردشگري استان محسوب مي شود ولي از نظر راه هاي ارتباطي به دليل سنگلاخي بودن و خاك فراوان تاكنون شرايط مناسبي نداشته است.
شهرستان سياهكل با دو بخش مركزي و ديلمان، در 55 كيلومتري شرق مركز گيلان واقع است.
6029/2007

سرخط اخبار استان‌ها