سياست تحريمي آمريكا همواره فرصتي براي توسعه ايران بوده است

تهران - ايرنا - رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي گفت: سياست تحريمي آمريكا عليه ايران همواره فرصتي براي توسعه جمهوري اسلامي ايران بوده است.

به گزارش ايرنا از خانه ملت، حشمت الله فلاحت پيشه امروز - دوشنبه - در ديدار دراگان تودوروويچ سفير صربستان با اشاره به روابط مثبت و رو به رشد ميان جمهوري اسلامي ايران و صربستان در عرصه هاي مختلف گفت: روابط دوستانه و پايدار دو كشور پشتوانه محكمي براي ارتقاء سطح مناسبات در زمينه هاي سياسي، اقتصادي و فرهنگي به ويژه روابط پارلماني فيمابين است.
وي با اشاره به تحولات منطقه بر لزوم همكاري هاي امنيتي و سياسي دو كشور تاكيد و تصريح كرد: رايزني و گفت وگوهاي مستمر ميان مقام هاي عاليرتبه سياسي و پارلماني ايران و صربستان پيرامون موضوعات منطقه اي و بين المللي مي تواند به برقراري صلح و ثبات و امنيت پايدار در منطقه منجر شود.
وي با اشاره به اينكه جمهوري اسلامي ايران همواره با سياست هاي رياضتي و تحريمي آمريكا به عنوان فرصتي براي توسعه مواجه شده است، خاطرنشان كرد: فضاي ديپلماتيكي كه آمريكا با طرح حمله به جمهوري اسلامي ايران مطرح كرده است صرفا فضاي رواني است و نه عملياتي كه پايان آن مذاكره با پذيرش شرايط و قيود خاص جمهوري اسلامي ايران خواهد بود.
رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي ضمن استقبال از سفر هيات پارلماني صربستان به جمهوري اسلامي ايران نسبت به نتايج مثبت اين رفت و آمدها از جمله افزايش همكاري ها و مناسبات دو كشوردر عرصه هاي مختلف ابراز اميدواري كرد.
دراگان تودوروويچ سفير صربستان در تهران نيز در اين ديدار گفت: صربستان علاقه مند به گسترش روابط دو جانبه و ارتقاي سطح مناسبات با جمهوري اسلامي ايران است و در همين زمينه استفاده بهتر از ظرفيت هاي موجود بين دو كشور را خواستار شد.
وي با ابراز خرسندي از سفر هيات پارلماني صربستان به كشورمان بر اهميت رفت و آمدهاي ميان مجالس دو كشور تاكيد كرد.
سيام**9314**9121