۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۹
کد خبر: 83312800
۰ نفر
اتحاد و همدلي رمز آزادسازي خرمشهر بود

بيرجند - ايرنا - معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار خراسان جنوبي گفت: اتحاد و همدلي رمز اصلي پيروزي در عمليات بيت المقدس و آزادسازي خرمشهر بود.

به گزارش ايرنا ناصر خوش خبر روز دوشنبه در نشست ستاد بزرگداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر كه روز مقاومت، ايثار و پيروزي نام دارد، افزود: امروز هم اين روحيه بايد بين مردم تقويت شود تا فلسفه فرهنگ ايثار و شهادت در كشور نمايان شود.
وي گفت: با توجه به نقش جوانان و نوجوانان به عنوان اصلي ترين جامعه هدف انقلابي گري، ادبيات دفاع مقدس بايد با ابزار نوين فرهنگسازي شود.
معاون استاندار خراسان جنوبي تصريح كرد: ترويج روحيه ايثار و شهادت با توجه به تهديدهاي همه جانبه دشمن بين جوان و نوجوان مشتي محكم بر چشم طمع استكبار جهاني است كه بايد به آن توجه شود.
وي استفاده از ظرفيت فضاي مجازي و رسانه ها را در تحقق اين مهم اجتناب ناپذير دانست و افزود: بايد در نظر داشت كه محور اصلي ايام منتهي به دفاع مقدس بايد جوانان و نوجوانان باشند.
خوش خبر گفت: با توجه به روحيه ولايتمداري مردم هيچگونه صدمه اي به مملكت وارد نخواهد شد اما بصيرت و آگاهي و حضور ما در صحنه بيانگر اقتدار كشور است.
وي با تاكيد بر اينكه برنامه هاي سالروز آزادسازي خرمشهر در شهرستان ها با قوت برگزار شود گفت: فرمانداران و بخشداران برنامه ها را براساس نگاه بومي منطقه تنظيم كنند زيرا هر شهرستان از ظرفيت خاصي برخوردار است.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار خراسان جنوبي دستگاه هاي اجرايي را به انجام كار گروهي و تيمي دعوت كرد و افزود: اگر برنامه ها منسجم و تجميع شوند، اثرگزاري بهتري خواهند داشت.
مديركل حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس خراسان جنوبي هم گفت: رزمندگان استان نقش تاثيرگذاري در عمليات بيت المقدس و آزادسازي خرمشهر داشتند به طوري كه از سه گردان حاضر در اين عمليات شهدا و جانبازان زيادي تقديم نظام و انقلاب شد.
محمدرضا فخر با بيان اين سخن از مقام معظم رهبري كه «دوران دفاع مقدس براي ملت ايران ظرفيت و موقعيتي يود كه ملت جوهره و ظرفيت خود را نشان داد» افزود: دفاع مقدس زمينه ساز اقتداري بود كه هم اكنون شاهد آن هستيم.
وي با اشاره به اين كلام امام خميني (ره) كه فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد كرد» يادآور شد: گراميداشت سالروز اين واقعه مهم تاثير مثبتي بر ترويج و افزايش روحيه ايثار و شهادت خواهد داشت.
فخر با بيان اينكه از يكم تا چهارم خرداد، آزادسازي خرمشهر گرامي داشته مي شود اظهار داشت: رسانه، دفاع مقدس و مقاومت، روز شهدا و ايثارگران، روز مقامت، ايثار و ولايتمداري و روز دزفول و مقاومت از مهمترين عناوين اين ايام خواهد بود.
وي بازخواني كاركرد رسانه، تجمع بزرگ نيروهاي مسلح، مراسم محوري گراميداشت آزادسازي خرمشهر، نشست هاي بصيرتي، شب شعر، برپايي نمايشگاه، خاطره گويي، ديدار با خانواده شهدا و غبار روبي مزار شهدا را از محوري ترين برنامه هايي عنوان كرد كه در اين ايام برگزار خواهد شد.
فخر افزود: طبق دستور ستاد كل نيروهاي مسلح سالروز آزادسازي خرمشهر امسال با شعار 'ما پيروزيم' برگزار خواهد شد.
سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر در عمليات بيت المقدس (سال 1361) روز مقاومت، ايثار و پيروزي نامگذاري شده است.
3215*3028