۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
کد خبر 83312779
۰ نفر
درآمد اقتصادي درسايه دانش محقق مي شود

بوشهر- ايرنا- نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: اقتصاد ازمقوله هايي است كه درسايه دانش رشد كرده و به درآمد زايي منجر مي شود.

به گزارش ايرنا، آيت الله غلامعلي صفايي بوشهري روز دوشنبه در نشست با مديرعامل و جمعي از مديران واحدهاي توليدي منطقه ويژه اقتصادي بوشهر افزود: ازهمان ابتدا رشد اقتصاد براساس دانش بنا شده و در صورت ضعف دانش، منظومه اقتصاد نيز دچار مشكل مي شود.
وي اضافه كرد: اهميت پيشرفت اقتصاد در جامعه به نحوي است كه در صورت محقق نشدن اين مهم جامعه در تمامي عرصه ها با مشكل مواجه مي شود.
صفايي بوشهري ادامه داد: شرايط كنوني جهان بسيار پيچيده است اگر در گذشته سياست، راهبرد اقتصاد جهان را طراحي و مديريت مي كرد اكنون اقتصاد سياست را مديريت و بر ديگر ابعاد زندگي انسان تاثيرگذار است.
وي اظهارداشت: رشد اقتصادي عامل اقتدار است از اين رو بايد ساز و كار مورد نياز آن فراهم شود.
صفايي بوشهري افزود: در زمينه اقتصاد بايد يك برنامه دانش بنيان 50 ساله طراحي تا كشور در عرصه ملي و بين المللي بخوبي مطرح شود.
وي در ارتباط با استان بوشهر گفت: اقتصاد كرانه اي، مهم ترين اقتصاد است و استان بوشهر در اين زمينه بهترين جغرافياي كرانه اي را دارد.
صفايي بوشهري بيان كرد: وضع وثبات قوانين مناسب، ارائه تسهيلات به توليدكنندگان بدون نگراني در بازگشت و حمايت از مراكز توليدي موضوع هاي مهم حوزه اقتصاد استان بوشهر است كه بايد به آن نگاه ويژه شود.
مدير عامل منطقه ويژه اقتصادي بوشهر گفت: تا كنون 181 واحد توليدي در اين منطقه تاسيس شده و در 2 سال گذشته نيز پنج واحد توليدي در منطقه ويژه شروع به فعاليت كرده است.
حسين نامور افزود: اكنون يكهزار نفر در اين منطقه مشغول به كار هستند و براي 300 نفر ديگر هم در آينده نزديك ايجاد شغل مي شود.
6043/7212