۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
کد خبر 83312672
۰ نفر
آمریكا شركت های مخابراتی چین را هدف قرار داد

پكن- ایرنا- پس از فشارهای بی امان آمریكا بر شركت هواوی از بزرگترین شركت های مخابراتی و ارتباطاتی چین و جهان، واشنگتن شمار دیگری از موسسات مخابراتی و ارتباطی این كشور را هدف قرار داده است.

به گزارش ایرنا چاینا موبایل از شركت ها و اپراتورهای بسیار بزرگ مخابراتی چین در بیانیه ای در تارنمای خود از مخالفت كمیسیون ارتباطات و مخابرات فدرال آمریكا (اف سی سی) با فعالیت این شركت در بازار آمریكا خبر داده است.
این بیانیه می افزاید كه اقدام 'اف سی سی' علیه شركت مخابراتی چین هیچ دلیل و مدركی ندارد و مستند نیست و با اصول جهانی شدن اقتصاد مغایرت كامل دارد.
همزمان گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین هم در مصاحبه ای در پكن از آمریكا خواست دست از فشار آوردن بر شركت های چینی و تبعیض قایل شدن علیه آنها بردارد.
بلومبرگ گزارش كرده كه فشارهای اخیر بر شركت مخابراتی چاینا موبایل یكی از تازه ترین اقدامات دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریكا پس از افزودن بر تعرفه ها علیه این كشور است.
جو فانگ از دانشگاه نن جینگ در جنوب شرق چین می گوید اقدام آمریكا در ممنوع كردن حضور این شركت چینی در بازار آمریكا نشان دهنده ورود به دوران جنگ سرد مخابراتی و ارتباطاتی است.
'آجیت پای' رییس 'اف سی سی' آمریكا در مصاحبه ای پس از ممنوعیت شركت چاینا موبایل گفت كه مجوزهایی قبل از این به دو شركت مخابراتی بزرگ دیگر چین شامل چاینا تله كام و چاینا یونیكام داده شده كه بار دیگر بازرسی آنها از سر گرفته شده است.
آساق**231**1904**