۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
کد خبر 83312576
۰ نفر
140 تن ماده معدنی قاچاق در خراسان شمالی كشف شد

بجنورد- ایرنا- فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: از ابتدای امسال، 140 تن ماده معدنی سرب و روی كه به صورت غیرمجاز از معادن آلبلاغ اسفراین برداشت شده بود، كشف شده است.

سردار علیرضا مظاهری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برداشت كنندگان غیرمجاز با الاغ و یا اسب مواد معدنی را از ارتفاعات به پایین آورده و سپس به دلالان می فروشند كه در این زمینه 126 سر چهارپا شامل اسب، الاغ و قاطر توقیف و 48 نفر متخلف دستگیر شده است.
فرمانده انتظامی خراسان شمالی خاطرنشان كرد: همچنین 26 دستگاه خودرو از متخلفان توقیف شده است.
سردار مظاهری با تاكید بر اینكه برای ساماندهی این معدن، باید مسئولان بویژه سازمان صنعت، معدن و تجارت اقدامات لازم را انجام دهند، تصریح كرد: با توجه به اینكه بیشترین آسیب در این خصوص به محیط زیست وارد می شود لذا می طلبد سازمان حفاظت از محیط زیست نیز با انجام اقدامات لازم از بروز مشكلات پیش رو پیش گیری كند.
به گزارش ایرنا برداشت غیرمجاز از معدن سرب و روی در ارتفاعات سخت گذر آلبلاغ در منطقه حفاظت شده ساریگل شهرستان اسفراین كه در 75 كیلومتری شرق بجنورد قرار دارد، در سال جاری شدت گرفته است.
معدن آلبلاغ در منطقه تحت مدیریت حفاظت محیط زیست قرار دارد از این رو سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نتوانسته است نسبت به ثبت آن اقدام كند.
هفته گذشته یك شهروند اسفراینی در معدن آلبلاغ بر اثر ریزش معدن جان باخت.
7185/ 6042