خیران در جشن گلریزان ستاد دیه، 20 میلیارد ریال كمك كردند

تهران- ایرنا- نیكوكاران شركت كننده در سی و دومین جشن گلریزان ستاد دیه كشور با كمك 20 میلیارد و 100 میلیون ریالی خود زمینه آزادی 118 زندانی بدهكار مالی را فراهم كردند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از ستاد دیه كشور، آیین گلریزان این نهاد حمایتی عصر دیروز (22 اردیبهشت) با حضور چهره‌هایی چون سید علاءالدین میرمحمدصادقی پیشكسوت عرصه اقتصاد و كارآفرینی، اصغر جهانگیر رییس سازمان زندان‌ها، حجت‌السلام علی‌اكبر ناطق نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، شهباز حسن پور بیگلری نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا امیرحسنخانی نایب رئیس كمیسیون اصل 90 مجلس، حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در خانه ملت و جمعی از خیرین و نیكوكاران در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.
بیشترین میزان كمك‌های دریافتی در این مراسم به كمك 4 میلیارد ریالی رهبر معظم انقلاب بازمی‌گردد و در رتبه بعدی كمك 270 میلیون تومانی رییس جمهور قرار دارد.
از كمك‌ چهره‌های دیگر می‌توان به واریز 500 میلیون ریالی رییس دستگاه قضاء، كمك 300 میلونی ریالی رییس مجلس و اعطای مبلغی معادل 200 میلیون ریال از سوی رییس مجمع تشخیص مصلت نظام اشاره كرد.
براساس این گزارش، زندانیانی كه با مبالغ جمع‌آوری شده در این آیین معنوی آزاد می‌شوند در شمار سرپرستان خانوار هستند و بخشی از بدهی آن‌ها با آورده محبوسان و بخشی نیز با گذشت شاكیان خصوصی تامین شده است بنابراین كمك‌های اهدایی خیرین در شب گذشته صرف مانده بدهی محكومان خواهد شد.
به گزارش ایرنا، جشن گلریزان هر سال در ماه مبارك رمضان، به همت ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و كمك به زندانیان نیازمند با هدف حبس‌زدایی و كاهش جمعیت زندانیان نیازمند و حضور جمعی از مسئولان و خیّرین نیكوكار برگزار می‌شود. امسال نیز قرار است بیش از 300 آیین گلریزان در سراسر كشور برگزار شود.
ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و كمك به زندانیان نیازمند به عنوان یك موسسه مردم نهاد با هدف كمك به آزادسازی زندانیانی كه به دلیل عدم توانایی در پرداخت دین (حق الناس) در جرایم غیر عمد مانند بدهی دیه ناشی از سوانح رانندگی و حوادث كارگاهی، محكومیت های مالی نظیر صدور چك های غیركلاهبرداری، مهریه معقول و نفقه در زندان ها محبوس هستند؛ در سال 1369 بنا نهاده شد و در 29 سال خدمت خود تاكنون توانسته است با كمك خیران، بیش از 121 هزار زندانی را آزاد و به آغوش خانواده بازگرداند.
اجتمام*3229*9105