۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۷
کد خبر: 83312532
۰ نفر
فرماندار: سامانه توزيع سبوس در خلخال ناقص است

اردبيل - ايرنا - فرماندار خلخال گفت: سامانه توزيع سبوس در اين شهرستان معيوب بوده و انتظار از مديريت جهاد كشاورزي ساماندهي اين كار و پايان دادن به بلاتكليفي مراجعان دريافت سبوس است.

به گزارش ايرنا ، فريدون بابايي روز دوشنبه در جلسه ستاد تنظيم بازار خلخال با انتقاد از روند نامناسب توزيع سبوس در بين دامدران منطقه اظهار كرد: در حالي كه به ظاهر خبر از افزايش 2 برابري نهاده هاي دامي در سال جاري در اين شهرستان داده مي شود ، مشكل سبوس همچنان باقي بوده و بيش از 40 درصد وقت روزانه فرمانداري صرف جواب دادن به مراجعان دريافت سبوس مي شود.
وي گفت: وظايف هر يك از مديران دستگاه هاي اجرايي با صراحت كامل روشن است ولي هميشه انتظار مسئولان ، حل مشكلات در حيطه مسئوليتي خود توسط ورود فرمانداري به موضوع است.
بابايي اظهار داشت: اداره تعاون روستايي خلخال شهرستان بايد مقدمات كار براي خريد تضميني گندم مازاد بر نياز كشاورزان از جمله ايجاد زيرساخت هاي مخابراتي را فراهم مي كرد ولي تاكنون هيچ اقدامي را در خصوص تجهيز مراكز خريد به سيستم اينترنتي خريد آنلاين نكرده است.
فرماندار خلخال همچنين افزود: اتحاديه هاي صنفي در بازار خلخال جايگاه خاصي ندارند و در حالي كه فعاليت اتاق اصناف بايد بر اتحاديه هاي صنفي و هدايت آنها متمركز شود در بيشتر اوقات اتاق اصناف خود به جاي اين اتحاديه ها تصميم گرفته و اقدام مي كند.
رييس ستاد تنظيم بازار خلخال با اشاره به نبود كارتخوان در برخي از مطب پزشكان بخش خصوصي براي فرار مالياتي گفت: همه پزشكان موظف به داشتن اين امكانات براي تسهيل در پرداخت حق ويزيت از سوي بيماران و مراجعان به مطب ها و مراكز ارائه خدمات درماني از جمله آزمايشگاه ، راديولوژي ، سونوگرافي و ساير خدمات بهداشتي و درماني بخش خصوصي هستند.
او در زمينه افزايش قيمت برخي از كالاهاي ضروري از جمله خرما در بازار نيز اظهار كرد: هيچ گونه نظارتي بر درجه بندي خرما و قيمت اين كالا در بازار ديده نمي شود و قيمت خرماي بي كيفيت هم اكنون با 32 درصد افزايش به نرخ خرماي درجه يك به مشتريان عرضه مي شود.
بهبود عليزاده ، مدير جهاد كشاورزي و دبير ستاد تنظيم بازار خلخال نيز در اين جلسه از اجراي طرح ضيافت با تامين و عرضه 35 تن برنج وارداتي به نرخ هر كيلوگرم 74 هزار ريال و 6 تن شكر به نرخ 34 هزار ريال در ماه رمضان خبر داد.
خلخال در جنوب اردبيل قرار دارد.
7119/6018