۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
کد خبر 83312457
۰ نفر
باخت اشك ستاره فيلادلفيا را درآورد

تهران- ايرنا- در آخرين ديدارهاي مرحله نيمه نهايي دو كنفرانس شرق و غرب ليگ NBA تورنتو و پورتلند پيروز شدند و به فينال رسيدند.

به گزارش ايرنا، هفتمين و آخرين مسابقه مرحله نيمه نهايي كنفرانس شرق و غرب برگزار شد كه در جريان اين دو ديدار تورنتو برابر فيلادلفيا به برتري رسيد و راهي فينال شد و پورتلند نيز دنور را حذف كرد و حريف گلدن استيت در فينال كنفرانس غرب شد.
تورنتو در رقابتي نزديك توانست در ثانيه هاي پاياني 92 بر 90 فيلادلفيا را شكست دهد و حريف ميلواكي در فينال كنفرانس شرق ليگ بسكتبال حرفه اي آمريكا شود. در اين مسابقه كه تا ثانيه هاي پاياني برابر بود كاوي لئونارد پيش از تمام شدن مسابقه شوت خود را وارد سبد فيلالدفيا كرد و باعث برد تيمش شد. او در اين ديدار 41 امتياز، 8 ريباند و 3 پاس منجربه گل داشت و ستاره ميدان شد.
بازي نفس گير دو تيم جذابيت بسيار بالايي داشت و در طرف ديگر ميدان نيز جوئل امبيدي ستاره فيلادلفيا با كسب 21 امتياز، 11 ريباند و 4 پاس منجربه گل بهترين بود اما نتوانست باعث برد تيمش شود. امبيدي كه در لحظه هاي پاياني مسابقه نتوانسته بود ستاره حريف را كنترل كند و لئونارد از روي دستش امتياز نهايي تورنتو را كسب كرد در پايان رقابت با صورتي پر از اشك سالن بازي را ترك كرد كه صحنه هاي جالب توجهي را رقم زد. اشك هاي او تا بيرون از سالن هم ادامه داشت و تصاوير زيادي از گريه كردن اين ستاره پس از حذف منتشر شد كه با واكنش هاي خوب هواداران فيلادلفيا روبه رو شد.
در ديگر ديدار پورتلند و دنور به مصاف هم رفتند و در شرايطي كه همه فكر مي كردند دنور به عنوان تيم دوم كنفرانس غرب برابر پورتلند برنده مي شود و به فينال مي رسد اين اتفاق نيفتاد و در نهايت پورتلند توانست در مسابقه هفتم 100 بر 96 به برتري برسد و فيناليست شود. در اين مسابقه سي جي مك كلوم بازيكن پست يك پورتلند يك ستاره واقعي بود و با 37 امتياز و 9 ريباند درخشيد. در طرف ديگر نيز نيكولا جوكيچ بازهم بهترين بود و 29 امتياز و 13 ريباند ثبت كرد اما نتوانست از شكست دنور جلوگيري كند.
با اين نتايج گلدن استيت و پورتلند فينال كنفرانس غرب را برگزار مي كنند و تورنتو و ميلواكي در فينال كنفرانس شرق به مصاف هم مي روند.
اتفاق جالب توجه در فينال كنفرانس غرب رويارويي برادران كري خواهد بود. استفان كري ستاره گلدن استيت در فينال اين كنفرانس برابر ست كري برادرش به ميدان مي رود كه رسانه ها از اين رويارويي به عنوان يك رقابت تاريخي در ليگ NBA ياد كرده اند. اين براي اولين بار است كه برادران كري در مرحله حذفي روبه روي هم قرار مي گيرند و براي نخستين بار است كه دو برادر در فينال كنفرانس غرب روبه روي هم به ميدان مي روند.
يكي از رسانه ها نيز اعلام كرده خانواده كري هنوز تصميم نگرفته كه در فينال كنفرانس غرب طرفدار كدام تيم باشد و با لباس كدام تيم در مسابقه حاضر شوند. آنها به شوخي اعلام كرده اند كه احتمالا با شير يا خط توسط سكه تصميم خواهند گرفت كه طرفدار كدام فرزند خود باشند.
ورزشي**9219**2024