پیروزی ارزشمند 'الهه منصوریان'در لیگ حرفه ای ساندای چین

تهران - ایرنا - قهرمان ووشوی جهان پس از كسب پیروزی ارزشمند در لیگ حرفه ای ساندای چین، گفت: با این موفقیت، انگیزه ام برای رسیدن به تركیب اصلی تیم ملی ووشوی ایران و تصاحب مدال طلای رقابت های قهرمان جهان، چندبرابر شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا؛ «الهه منصوریان» قهرمان نامدار ووشوی آسیا و جهان موفق شد مبارزه حساس خود در لیگ حرفه ای چین را با با برتری مقابل «ژانگ» قهرمان سال 2015 جهان و دارنده مدال طلای بازی های آسیایی اینچئون به اتمام رسانده تا افتخار تازه ای را كسب كند.
وی پس از این پیروزی، اظهار داشت: عضو تیم شانگهای هستم و در این مرحله لیگ حرفه ای چین با حریف بسیار قدرتمندی رو به رو شدم. تیمی كه در این مبارزه به مصاف آنان رفتیم از قهرمانان مطرح جهان در تركیب خود سود می برد.
منصوریان با اشاره به اینكه برای كسب برتری در این مبارزه سختی های زیادی را در ماه های اخیر متحمل شده است، گفت: در فینال بازی های آسیایی اینچئون برابر این حریف چینی شكست خورده بودم و برای جبران باخت، امید زیادی داشتم.
وی ادامه داد: وقتی برابر حریفی شكست می خورید در مبازه بعدی هم انگیزه زیادی دارید و هم ترس از باخت وجود دارد. در راند اول مبارزه كمی دچار مشكل شدم، اما در راند دوم با ضربات متعدد پا و دست و تغییر روش مبارزه به طور كامل بر حریف چینی تسلط پیدا كرده و به پیروزی رسیدم.
دارنده سه مدال بازی های آسیایی، تصریح كرد: تمرینات سختی كه داشتم جواب داد و قطعا این پیروزی مهم در آینده ورزشی ام تاثیرگذار است.
وی در مورد نحوه برگزاری لیگ حرفه ای چین، گفت: مسابقات در هشت وزن برگزار می شود كه هر تیم تنها یك نماینده در وزن 52 كیلوگرم زنان دارد و هفت رقابت دیگر در بخش مردان است. تیم شانگهای كه در آن عضویت دارم، اكنون در رتبه سوم جدول لیگ حرفه ای ساندای چین است.
منصوریان گفت: دیدار بعدی ما 10 روز دیگر است كه مبارزه نسبتا ساده تری است و احتمال دارد در آن به میدان نروم؛ چراكه معمولا در اینگونه مبارزات نفرات ذخیره تیم ما مبارزه می كنند.
وی با اشاره به اینكه برای ادامه تمرینات و مسابقات لیگ چین تا 45 روز دیگر در شانگهای خواهد بود، گفت: پس از بازگشت به ایران تمام تلاشم را به كار می بندم تا در مسابقات انتخابی تیم ملی ووشوی ایران به موفقیت برسم.
قهرمان سال 2017 جهان، گفت: امیدوارم بتوانم به تركیب اصلی تیم ملی برسم تا در مسابقات قهرمانی سال 2019 جهان كه به میزبانی چین و در شانگهای برگزار می شود به یك مدال طلای دیگر برسم، چراكه اكنون انگیزه ام چند برابر شده است. آشنایی خوبی از شهر شانگهای دارم و می خواهم اینجا كسب طلای جهان را جشن بگیریم.
ورزشی**3783**2024