آمادگی كامل برای دفاع از مرزها و منافع كشور وجود دارد

بندرعباس - ایرنا - فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: آمادگی كامل برای دفاع از مرزها و منافع كشور در برابر هر تهدیدی وجود دارد و تفاوتی نمی كند این تهدید از سوی آمریكایی ها یا هر كشور دیگری باشد.

به گزارش ایرنا امیر دریادار حسین خانزادی شامگاه یكشنبه درحاشیه محفل انس با قرآن در منطقه یكم نیروری دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به خبرنگاران اظهار داشت: اعزام ناوگروه هواپیمابر آمریكا به خلیج فارس موضوع تازه ای نیست و مستكبران بسیار مذبوحانه تلاش می كنند سایه و شبه جنگ را بزرگ نشان دهند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران یاد آور شد: دلیلی برای اهمیت دادن به این ناوگروه وجود ندارد، حضور آمریكایی ها در منطقه نمایشی، بی فایده و فریب كارانه است.
امیر دریا دار خانزادی تصریح كرد: شاهد حضور این شیاطین در طول 40 سال عمر انقلاب اسلامی در اطراف مرزهای كشور بوده ایم.
وی یاد آور شد: ویژگی و خاصیت كشور دارای مرزهای دریایی قرار گرفتن در مجاورت فرصت ها و تهدیدهای بزرگ است و این به ویژه برای نظام اسلامی كه از استكبار پیروی و تبعیت نمی كند وجود دارد.

** آمریكا باید بدهی خود را بپردازد
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: 29 فروردین 67 را هیچگاه فراموش نمی كنیم، ناوشكن سهند، ناوشكن سبلان و ناو موشك انداز جوشن مورد اصابت و حمله ددمنشانه آمریكایی ها قرار گرفت كه منتظریم بدهی شان را به ما بپردازند.
به گفته امیر دریا دار خانزادی، در گام دوم انقلاب اسلامی، انگشتان نسل انقلاب روی ماشه قرار دارد كه شاید به اندازه ما حوصله نداشته باشند.
وی افزود: هم اكنون فرزندان انقلاب اسلامی در ناوشكن ها و عرصه اقیانوس ها برای حفظ منافع كشور حضور دارند.

** حضور آمریكایی ها در منطقه به پایان خود رسیده است
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: حضور آمریكایی ها در این منطقه به پایان خود رسیده و باید منطقه را ترك كنند و اكنون كسانی كه دل به مكمل های قدرتی مانند این ها داده اند باید به دنبال مكمل هایی برای پر كردن این خلاء باشند.
امیر دریادار خانزادی افزود: تنها راه برای آنان دست مودت دادن به كشورهای منطقه وشكیل گیری همكاری منطقه ای است كه این همكاری ها و ظرفیت های بزرگ موجود، به جلوگیری ازروندهای نامطلوبی كه آمریكایی ها طراحی می كنند و تحكیم روندهای مطلوبی برای تحكیم عزت، قدرت و امنیت جمعی كمك می كند كه این امر در آینده نزدیك رخ خواهد داد و برای آن آماده هستیم.

** برای هر وضعیتی آمادگی داریم
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص فرمان فرمانده كل ارتش كه دستور داد « نیروهای مسلح خود را به صورت شب حمله ‌ای آماده كنند» هم اظهار داشت: فرمان فرمانده ارتش مُطاع است.
امیر دریا دار خانزادی بیان داشت: فرمانده كل ارتش با این تاكید خود خواستند بگویند برای هر وضعیتی آماده هستیم، به عنوان نیروهای مسلح تكلیف داریم بگوییم امشب شب حمله است و بر این مبنا همیشه آماده هستیم.
وی گفت: بازی جنگ یكی از تكالیف نیروهای مسلح است تا خود را برای وضعیت های مختلف آماده نگهدارند و این به آمادگی نیروی انسانی، سلاح و تجهیزات و طرح ها جهت رزم واقعی كمك می كند.
وی اشاره كرد: مقام معظم رهبری حرف اصلی را زدند كه گفتند جنگ نمی شود و اگر بشود برای آن آماده ایم و هیچ مذاكره ای هم با هیچ كس نمی كنیم.

** معنویت پایه و اساس حركت های نیروهای مسلح است
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص اهمیت معنویت برای نیروهای مسلح هم ابراز داشت: مقام معظم رهبری اشاره و تاكید دارند كه سه مشخصه و ویژگی شامل ایمان، شجاعت و دانش باید در نیروهای مسلح برجسته باشد.
امیر دریا دار خانزادی یاد آور شد: اگر ایمان در نیروهای مسلح نباشد در برابر ابزارهای پر زرق و برق دشمنان دچار وحشت می شود، به همین خاطر بر برپایی محافل اُنس با قرآن بسیار تاكید داریم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی خاطر نشان كرد: معنویت یكی از موضوع های بسیار مهم در بیانیه گام دوم انقلاب برای تمدن سازی برپایه آموزه های دینی بواه و پایه و اساس حركت های نیروهای مسلح است.
امیر دریادار خانزادی اشاره كرد: برای تقویت معنویت در مجموعه نیروهای مسلح چند اقدام بسیار مهم صورت گرفته كه بخشی از آن توجه به مراكز آموزش پایه است و گام آغازین آن از مراكز آموزشی شروع می شود كه امروز نمایش جدی از معنویت را در این مراكز می توان مشاهده كرد.
وی خاطر نشان كرد: برای سایر نیروهای انسانی طرح مصباح توسط عقیدتی سیاسی طراحی و ابلاغ شده كه بخشی قابل توجه ای از آن به معنویت اختصاص دارد و همه ابعاد را در بر می گیرد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: این طرح خانواده ها، پرسنل كادر و نیروهای وظیفه را شامل می شود و به مانند الگویی است كه باید نیروی انسانی را در چارچوب آن قرار داده و حركت كنیم.
3219 /6048