دریافت حق فنی در داروخانه های خلخال ممنوع است

اردبیل - ایرنا - رییس تعزیرات حكومتی خلخال گفت: هرگونه دریافت هزینه خارج از قیمت دارو به عنوان حق فنی در داروخانه های این شهرستان ممنوع است.

به گزارش ایرنا ، بابك مرسلی روز یكشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار خلخال افزود: برابر با حكم دیوان عدالت اداری دریافت هرگونه هزینه اضافی به نام حق فنی ممنوع بوده و با متخلفان برابر مقررات برخورد خواهد شد.
وی بیان كرد: دریافت هرگونه هزینه به عنوان های خدمات فنی و یا خدمات سلامت جرم محسوب می شود.
او اظهار كرد: فروش دارو به نرخ بالاتر از قیمت درج شده داروها در داورخانه ها موضوع جدیدی است كه این روزها مورد اعتراض عمومی قرار گرفته و اداره تعزیرات حكومتی درحال بررسی این موضوع است.
او همچنین با بیان اینكه برغم تاكید دیوان عدالت اداری مبنی بر ممنوعیت دریافت حق آبونمان از سوی شركت مخابرات از مشتركین، این شركت همچنان به دریافت آبونمان از مشتركان خود ادامه می دهد، افزود: این كار نیز جرم آشكار و قانون شكنی محسوب و در صورت شكایت مشتركان به موضوع رسیدگی خواهد شد.
مرسلی با انتقاد از گرا فروشی به بهانه افزایش قیمت كارخانه و نحوه نامتعارف عرضه لوازم خانگی در بازار خلخال گفت: تفاوت بین قانون و عرف باید در بین عرضه كنندگان این كالا رعایت شده و فروش لوازم خانگی ساخت سال های گذشته به قیمت امروزی كارخانه جرم مشهود و گرانفروشی آشكار است.
وی با انتقاد از عملكرد اتاق اصناف این شهرستان نیز اظهار كرد: تنها رصد نرخ كالا از سوی این اتاق برای كنترل و كاهش قیمت كالاهای ضروری و مایحتاج عمومی مردم كافی نیست و باید علل افزایش قیمت هر نوع كالا برای مردم بازگو شود.
7119/6018