۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۴
کد خبر: 83311989
۰ نفر
بزرگ ترین واحد پرورش ماهی دماوند فعال می شود

تهران – ایرنا – فرماندار دماوند گفت: در راستای سیاست شهرستان جهت تحقق شعار 'رونق تولید'، بزرگ ترین واحد پرورش ماهی غیر فعال شهرستان تا 10 روز آینده با ایجاد اشتغال برای 15 نفر، فعال می شود.

به گزارش ایرنا، مجید صفری روز یكشنبه در حاشیه بازدید از دو واحد تولید پرورش ماهی و بوقلمون به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: واحد تولیدی پرورش ماهی در روستای رودافشان را می توان جزو بزرگترین واحد های تولید آبزیان در شهرستان دانست كه به دلیل مشكلاتی همچون تامین آب، این واحد غیرفعال بود كه مقرر شد با مساعدت امور آب روستایی در خصوص تامین و كاهش قیمت آب تا 10 روز آینده فعالیت این واحد تولیدی آغاز شود.
فرماندار شهرستان دماوند به مركز تولید بوقلمون در این منطقه اشاره كرد و گفت: این واحد تولیدی هم اكنون فعال است ولی ضرورت دارد مشكلات آن كه شامل تامین انشعاب آب و انشعاب گاز است، رفع تا تقویت شود.
صفری افزود: در این نشست مقرر شد به سرعت آب این واحد تولیدی با مساعدت امور آب روستایی وصل شود و گاز آن نیز كه به دلیل صعب العبور بودن، متصل نبود با پیگیری اداره گازمشكل این واحد نیز رفع گردد.
این مقام مسئول با بیان اینكه هدف ما از این نشست ها رفع مشكلات مراكز تولیدی و كارخانجات است، تصریح كرد: شهرستان دماوند از ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی برخوردار است كه می توان با رفع مشكلات مراكز نیمه فعال و یا غیرفعال واحدهای تولیدی، بسیاری از مطالبات منطقه را حل كرد.
حسین اردلان، رئیس جهاد كشاورزی شهرستان دماوند نیز در این نشست به ایرنا گفت: شهرستان دماوند دارای 20 واحد پرورش ماهی است كه بزرگ ترین واحد تولیدی در روستای رودافشان بوده و حدود یكهزار تن در سال ماهی تولید می كند اما با توجه به وجود مشكلاتی همچون آب و سوخت، دوسالی است كه غیرفعال بود كه با همكاری سایر دستگاه ها مقرر شد تا 10 روز آینده فعالیت خود را آغاز كند.
وی ادامه داد: میانگین تولید و پرورش ماهی در شهرستان دماوند سالیانه 1300 تا یك هزار و چهارصد تن است كه عمده واحدهای پرورش ماهی در حاشیه رودخانه دلیچایی و در روستاهای دهنار، هویر، رودافشان و مشهد است و شهرستان دماوند با توجه به شرایط آب و هوایی پتانسیل لازم را جهت پرورش ماهی دارد.
این مقام مسئول در ادامه به واحد تولیدی بوقلمون پرورشی در شهرستان اشاره و خاطرنشان كرد: این واحد تولیدی با تولید 7500 قطعه دارای مشكلاتی است كه امید است با حمایت فرماندار و سایر نهادها، این واحد نیز تقویت شود.
اردلان گفت: شهرستان دماوند سه واحد تولید بوقلمون پرورشی دارد و دارای ظرفیت 21 هزار قطعه است كه سالانه 500 تن بوقلمون تولید می كند.
تهرام/7246//6139