امكانات تكاب براي مديريت بحران محدود است

مهاباد- ايرنا- فرماندار تكاب گفت: امكانات و تجهيزات ادارات و دستگاه هاي اجرايي اين شهرستان براي مديريت بحران و مقابله با خسارت حوادث طبيعي ضعيف و محدود است.

به گزارش ايرنا، علي مكرمي روز يكشنبه در جلسه شوراي حفاظت از منابع آب اين شهرستان افزود: دستگاه هاي اجرايي آذربايجان غربي براي تجهيز و در اختيار گذاشتن امكانات و ماشين آلات مورد نياز به ادارات اين شهرستان نگاه ويژه داشته باشند.
وي اظهار داشت: با وجود كمبود امكانات و تجهيزات، دستگاه هاي اجرايي اين شهرستان در حوادث ماه هاي اخير از جمله جاري شدن سيلاب و آبگرفتگي معابر، كولاك جاده ها و برف روبي محورهاي مواصلاتي عملكرد مطلوب و قابل قبولي داشتند.
مكرمي بيان كرد: اقدام به موقع و حضور سريع و واكنش مناسب نيروهاي امدادي و خدماتي تكاب در جاده ها و مناطق روستايي موجب كاهش خسارت سيل و آبگرفتگي معابر و رانش زمين در هفته هاي اخير در اين شهرستان شد.
وي ادامه داد: ادارات و دستگاه هاي اجرايي عضو شوراي هماهنگي مديريت بحران تكاب نسبت به تدوين بانك اطلاعاتي از امكانات موجود خود اقدام و نيازهاي تجهيزاتي خود را براي تامين از نهادي ذيربط اعلام كنند.
فرماندار تكاب گفت: اين شهرستان در منطقه اي كوهستاني واقع شده و شرايط اقليمي آن مديريت به موقع بحران ها و حوادث طبيعي را مي طلبد و از اين رو بايد امكانات و تجهيزات مناسب و كافي در اختيار نيروهاي عملياتي قرار گيرد.
به گزارش ايرنا، تكاب با 81 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربايجان غربي واقع شده و از شهرستان هاي محروم و كم برخوردار استان است. اين شهرستان جزء 31 شهر كمتر توسعه يافته كشور به شمار مي رود.
7514/6185/3072