30 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی كشاورزی ورامین تخریب شد

تهران – ایرنا – فرماندار شهرستان ورامین از تخریب 30 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی كشاورزی روستای ایجدان، از توابع بخش جوادآباد این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، حسین كاغذلو روز یكشنبه در حاشیه اجرای حكم قلع و قمع ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی كشاورزی روستای ایجدان در جمع خبرنگاران گفت: تخریب این ساخت و سازهای غیر مجاز در راستای اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ كاربری اراضی كشاورزی با حكم قضایی صورت گرفته است.
وی افزود: این ساخت و سازها به صورت غیر مجاز در اراضی كشاورزی روستای ایجدان، ازتوابع بخش جوادآباد ورامین صورت گرفته كه عمدتا به صورت دیواركشی برای احداث باغ ویلا است.
وی گفت : مدیریت جهاد كشاورزی شهرستان ورامین در راستای صیانت از اراضی كشاورزی، با تشكیل پرونده تخلف برای این ساخت و سازها در مراجع قضایی، نسبت به اخذ مجوز قلع و قمع اقدام و پیش از ظهر امروز یكشنبه، 30 مورد ساخت و ساز با حضور نماینده دادستانی، عوامل انتظامی، نماینده فرمانداری، بخشدار مركزی و مدیر جهاد كشاورزی تخریب گردید.
كاغذلو تصریح كرد: با تخریب این ساخت و سازها، 30 هزار متر مربع از اراضی مرغوب كشاورزی باز پس گیری شد.
وی افزود: هفته گذشته نیز در همین روستا، 18 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی كشاورزی ورامین تخریب و بیش 20 هزار متر اراضی كشاورزی به حالت اولیه بازگشته بود.
فرماندار ورامین با تقدیر از حمایت های دستگاه قضایی و پیگیری های مدیریت جهاد كشاورزی ورامین در تخریب ساخت وسازهای غیر مجاز در اراضی كشاورزی گفت : مقابله با سودجویان و كسانی كه اراضی مرغوب كشاورزی شهرستان را به خاطر كسب منفعت، تغییر كاربری می دهند در اولویت فرمانداری شهرستان ورامین قرار دارد و تمامی این ساخت و سازها با دستور قضایی تخریب می شود.
ورامین در 35 كیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
این شهرستان بیش از 80 هزار اراضی قابل كشت دارد كه به دلیل كمبود منابع آبی 38 هزار هكتار آن زیر كشت محصولات زراعی و باغی می رود.
تهرام/7254//6139