واكنش توییتری ظریف به پیشنهاد ترامپ برای تماس تلفنی با ایران

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه در توییتی نقشه های تیم بی برای ایران را به ترامپ یادآورشد و گفت: در طرح بولتون و همدستانش برای ایران، یك نقشه مفصل برای اطلاعات جعلی، جنگ دائمی و حتی پیشنهادات توخالی برای مذاكره وجود داشت و تنها تفاوت این بودكه در آن، شماره تلفن گنجانده نشده بود.

به گزارش گروه سیاسی ایرنا از اداره كل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «محمدجواد ظریف» در حساب كاربری خود در توییتر، با ضمیمه كردن طرح جان بولتون برای خروج از برجام پیش از سمت فعلی او خطاب به رئیس جمهور آمریكا نوشت: آقای ترامپ! قابل توجه در صورتی كه قبلاً ندیده باشید. پیش از اینكه جان بولتون را به كار بگیرید، این طرحی بود كه وی و همدستانش در «تیم بی» برای ایران داشتند. یك نقشه مفصل برای اطلاعات جعلی، جنگ دائمی و حتی پیشنهادات توخالی برای مذاكره. تنها تفاوت این بود كه در آن طرح، شماره تلفن گنجانده نشده بود.
به گزارش ایرنا، جان بولتون تا پیش از به عهده گرفتن سمت مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریكا، در سخنرانی ها و یادداشت های مختلف خود، بارها از انجام حمله نظامی علیه ایران و تغییر نظام سخن گفته و در این چارچوب، از مذاكرات هسته ای منتج به برجام و دستیابی به توافق هسته ای انتقاد كرده بود.
با حضور وی در كاخ سفید به عنوان مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریكا، دونالد ترامپ دستور خروج آمریكا از برجام و اعمال مجدد تحریم و تشدید آنها را صادر كرد. با این وجود، رئیس جمهور آمریكا هفته گذشته طی سخنانی گفت كه علاقه مند است مقامات ایرانی با وی تماس بگیرند.
شبكه سی ان ان، خبر داد كه كاخ سفید شماره ای را برای تماس مقامات ایران به سفارت سوئیس به عنوان حافظ منافع دو كشور داده است.
سیام *م.ا.ت*2021**