فرماندار فومن: درختان حادثه ساز در مسير رودخانه ها قطع مي شوند

رشت - ايرنا - فرماندار فومن با اشاره به ضرورت قطع درختان مسيرهاي حادثه خيز و آشكار باقيمانده در مسير رودخانه ها و نيز مجوز سال گذشته منابع طبيعي در اين خصوص گفت: آن دسته از درختاني كه حادثه ساز هستند در حاشيه و داخل رودخانه قطع مي شوند.

گزارش عصر يكشنبه روابط عمومي فرمانداري فومن به ايرنا حاكيست؛ محمود قاسم نژاد در جريان سفر مديركل و معاونان منابع طبيعي استان گيلان به اين شهرستان، در خصوص واگذاري زمين جهت احداث پليس راه محور فومن ماسوله اظهار كرد: مقرر شده تا اكيپي از منابع طبيعي، پليس و فرمانداري از چند نقطه بازديد و در نهايت يك مكان را انتخاب كنند.
وي با اشاره به بازديد از چهار منطقه رانشي در روستاهاي كوريه، زردلجه، آبرود و كمادول گفت: آب منطقه اي تحت عنوان ساماندهي رودخانه منطقه رانشي كوريه را بازسازي مي كند و منابع طبيعي در اين زمينه مشكلي نخواهد داشت همچنين در خصوص زردلجه با توافق صورت گرفته مقرر شده كه تيم مهندسي منابع طبيعي جهت بررسي بازگشايي مسير و وضعيت مكان در منطقه مورد نظر حضور يابند.
فرماندار شهرستان فومن اعمال ماده 4 را يكي از مشكلات شهرستان و مطالبه مردم دانست و گفت: با توجه به گزارش بنياد مسكن 131 روستاي بالاي 20 خانوار داراي طرح هادي هستند كه تنها در 40روستا لكه منابع طبيعي وجود ندارد.
وي همچنين به دكل مخابراتي روستاي فوشه و ضرورت ترميم راه ارتباطي اشاره كرد و گفت: همچنين براساس طرح هادي اصلاح و بهسازي مسير لكه پرده سر روستاي فوشه صورت مي گيرد.
در ادامه اين نشست يوسف پور مديركل منابع طبيعي گيلان، از بهسازي مسير عشايري دهرا و گيله وند رود خبر داد و گفت: بهسازي اين مسير جهت تردد بهتر عشاير در كميته فني مصوب و به شهرستان ابلاغ مي‌شود.
در اين نشست و پس از بازديدهاي صورت گرفته با توافق طرفين مقرر شد كه پروژه‌هاي آبخيز داري شهرستان ادامه يابد و در اين مسير از اعتبارات صندوق توسعه ملي نيز بهره گرفته شود.
شهرستان فومن با دو بخش مركزي و سردارجنگل و شش دهستان لولمان، رودپيش، گشت، گوراب پس، آليان و سردارجنگل در 25 كيلومتري غرب مركز استان گيلان واقع است.
7294/2007/