۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۷
کد خبر: 83311752
۰ نفر
جشنواره نوآوري صنعت سنگ در اصفهان برگزار مي شود

اصفهان - ايرنا - جشنواره ' نوآوري و افزايش بهره وري در صنعت سنگ ' 26 تير امسال در اصفهان برگزار مي شود.

مجري برگزاري جشنواره نوآوري در صنعت سنگ روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا اظهارداشت: اين رويداد توسط مركز فن بازار ملي ايران و فن بازار استان با حمايت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و ميزباني شركت شهرك هاي صنعتي اصفهان برگزار خواهد شد.
اعظم دانش با بيان اين كه اين رويداد، نخستين جشنواره فن بازار ملي ايران در اصفهان است، افزود: هدف از برگزاري، ايجاد پل ارتباطي بين طراحان و ايده پردازان و سرمايه گذاران در صنعت سنگ در جهت نوسازي و بهينه سازي آن در استان است.
وي، محورهاي اين رويداد را فناوري هاي نوين در افزايش بهره وري، ماشين آلات خط توليد و بسته بندي، روش هاي نوين بازيافت پسماند و رفع چالش هاي زيست محيطي آن، اتوماسيون خط توليد، سنگ هاي تزييني و نوآوري و افزايش بهره وري در استخراج سنگ عنوان كرد.
دانش، آخرين مهلت طرح ها و ايده ها به دبيرخانه جشنواره نوآوري در صنعت سنگ را دهم خرداد امسال اعلام و اضافه كرد : صاحبان ايده و فناوري و شركت هاي دانش بنيان و واحدهاي فناور در روز برگزاري رويداد، طرح هاي خود را ارائه و معرفي مي كنند و فضاي مذاكره بين آنها و سرمايه گذاران فراهم شده است.
وي با بيان اين كه نيمي از صنعت سنگ كشور در استان مستقر است، تاكيد كرد: با توجه به اينكه هنوز بسياري از آنها از روش ها و سيستم هاي سنتي استفاده مي كنند، نوسازي و بهينه سازي آنها با استفاده از فناوري هاي نوين ضروري است.
اصفهان به عنوان يكي از استان هاي با ظرفيت هاي بالاي معدني در كشور، حدود 840 معدن در حال بهره برداري با سرمايه گذاري بيش از 10 هزار ميليارد ريال دارد كه نزديك به 400 واحد از آن ها، معادن سنگ هاي تزييني هستند.
در كنار اين معادن حدود 2 هزار واحد سنگبري در اين استان وجود دارد كه نوسازي و بهسازي و تجهيز آن ها با فناوري روز مي تواند در فرآوري سنگ هاي تزييني و نما و افزايش ارزش افزوده نقش موثري داشته باشد.
فن ‌بازار يك سيستم جامع انتقال فناوري بين عرضه‌ كنندگان و متقاضيان فناوري مي‌باشد كه به صورت نظام ‌مند فرآيند انتقال فناوري را تسهيل مي كند.
مركز فن ‌بازار ملي ايران، ايجاد فن‌ بازارهاي منطقه ‌اي و تخصصي را با هدف تسهيل و تسريع در ارائه خدمات به جامعه دانش‌ بنيان را در دستور كار خود دارد.
3011/6026/