۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
کد خبر 83311635
۰ نفر
عملیات لایروبی رودخانه های جنوب پایتخت آغاز شد

شهرری- ایرنا- مدیر امور منابع آب شهرستان ری از آغاز عملیات لایروبی رودخانه سرخه حصار و انهار طبیعی فیروزآباد به طول 6 هزار و 300 متر خبر داد.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از روابط عمومی شركت آب منطقه ای استان هران، سید حمید رضا حسینی در این باره اظهار داشت: این رودخانه ها در محدوده روستاهای مافتون، طالب آباد، اسماعیل آباد، زمان آباد، گلحصار و باقر شهر لایروبی می شوند.
وی تصریح كرد: این عملیات در 6 هزار و 300 متر در مساحت 107 هزار و 400 متر مربع از بستر رودخانه سرخه حصار، نهر طبیعی فیروزآباد و مافتون انجام می شود.
حسینی با بیان اینكه نخاله های ساختمانی اصلی ترین عامل تخریب بستر رودخانه ها محسوب می شود، افزود: عملیات لایروبی سال ها در این رودخانه ها انجام نشده و در حال حاضر ضروری است.
وی عنوان كرد: همچنین عملیات لایروبی و پاكسازی رودخانه كن در غرب حوزه این شهرستان در دستور كار قرار دارد.
به گزارش ایرنا، شهرستان ری به علت موقعیت جغرافیایی و قرار گیری در پایین دست شهر تهران منبع سرریز رودخانه های سرخه حصار، كن و جاجرود است و همواره در معرض بحران های طبیعی نظیر سیل قرار دارد.
شهرستان ری (به مركزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یك میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده كه دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، كهریزك، قیامدشت و حسن آباد و چهار بخش مركزی، كهریزك، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.
1970/6003