۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
کد خبر 83311633
۰ نفر
وقتی كه فدراسیون جهانی نامه را وارونه می خواند

تهران- ایرنا- نهادهای بین المللی ورزشی و غیر ورزشی بر این اصل واقفند كه راهبرد نظام جمهوری اسلامی ایران به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی است و بس و همین كافی است كه فدراسیون جهانی جودو به جای تفسیر و تاویل درست از یك نامه دچار وارونگی نشود.

به گزارش ایرنا، انقلاب اسلامی در تداوم حیات خود، مقابله با منافع رژیم صهیونیستی را یكی از اصول خدشه ناپذیر خود معرفی می‌كند. این اصل خدشه ناپذیر در همه‌ی حوزه‌ها، زمینه‌ها و بسترها جاری و ساری است. یكی از این حوزه‌ها، حوزه‌ی ورزش است.
مقابله با صهیونیسم، حیطه‌های گوناگونی دارد كه شامل عرصه‌ها‌ی اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی است و ما نمی‌توانیم یك حوزه را از بقیه‌ی حوزه ها منفك كنیم. این یك واقعیت است كه به عنوان یك راهبرد خدشه ناپذیر در جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده است.
این جملاتی است كه مسئولان ورزش ایران به طور قاطع بارها از آن سخن گفتند و معتقد هستند در صحنه‌ی بین المللی نیز استفاده از ظرفیت‌های دیپلماسی در حوزه‌ی كشورهای اسلامی، آفریقایی و حتی عربی و همچنین تلاش برای اقناع كمیته‌ بین المللی المپیك IOC برای ورود نكردن به اقدام سیاسی كه مغایر منشور المپیك است، می‌تواند صورت بگیرد.
حال فدراسیون جهانی جودو در یك خطای راهبردی از متن نامه «سید رضا صالحی امیری» رئیس نهاد بین المللی ورزشی ایران آنچه را كه خود خواسته برداشت كرده است. در حالی كه متن نامه شفاف می گوید: مطمئن باشید كه ملاحظات شما نگرانی‌های ما نیز محسوب می‌شود و یك موضوع 2 جانبه است... می‌خواهیم به اطلاع برسانیم كمیته ملی المپیك با همكاری وزارت ورزش و جوانان در سال‌های اخیر سخت تلاش كرده تا مدیریت خوبی طبق اصول و قواعد منشور المپیك در جامعه ورزش ایجاد كند و جودو از جمله رشته‌هایی است كه در شرایط خوبی در زمینه‌های ثبات سازمانی و رقابتی قرار دارد...
اما نكته مهم نامه رییس كمیته ملی المپیك ایران در این بند بیان شده است كه ما از طریق این نامه می‌خواهیم تأیید كنیم كه جمهوری اسلامی ایران و كمیته ملی المپیك كاملاً به «منشور المپیك» و «اصول غیرتبعیض آمیز» احترام می‌گذارند...
منشور المپیك همان ورود نكردن به اقدامات سیاسی است.
صالحی امیری در انتهای نامه می گوید «با همكاری با وزارت ورزش تمام تلاش را برای گفت‌وگو با مجلس شورای اسلامی جهت شناسایی یك راه‌حل قانونی به كار گرفته‌ایم».
جناب «ماریوس ویزر» عبارت منشور المپیك و اصول غیر تبعیض آمیز را نه تنها وارونه خوانده است بلكه جمله پایانی رئیس ان او سی ایران را هم درك نكرده است كه مقابله با صهیونیسم، حیطه‌های گوناگونی دارد و شامل عرصه‌ها‌ی اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی است و نمی توان یك حوزه را از بقیه‌ی حوزه ها منفك كنیم اما همه ظرفیت‌های ممكن را برای كاهش خسارت‌های ناشی از این اتفاق به كار خواهیم بست.
ورزشی**9250**9118**