۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۲
کد خبر: 83311537
۰ نفر
ماراتن عكاسی «24 ساعت» با موضوع زنان برگزار می شود

تهران- ایرنا- مسئول روابط عمومی خیریه آتنا گفت: ماراتن عكاسی با عنوان «24 ساعت»، با هدف مستندسازی از زندگی شهری با موضوع زنان 4 خردادماه برگزار می شود و عواید حاصل از فروش این آثار برای حمایت از خیریه ها منظور می شود.

هانیه عنصری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، افزود: قرار است عواید حاصل از فروش این آثار در ایران به موسسه خیریه ارتقای كیفیت زندگی زنان «آتنا» تعلق می گیرد.
وی ادامه داد: این ماراتن عكاسی از سال 2012 آغاز به كار كرد و بنیانگذاران آن رنزو گرند و سم اسموترمن از حرفه عكاسی هستند.
عنصری افزود: این ماراتن مستندسازی از زندگی شهری، بشریت و احساسات انسانی است. این كار برای بالا بردن سطح آگاهی مردم و مشكلات جهانی انجام می شود و هدف از آن تغییر دنیا و با رویكرد حمایت از خیریه ها است.
وی با اشاره به اینكه این ماراتن در سال 2016 در ایران كلید خورد، گفت:«24 ساعت» در واقع یك ماراتون عكاسی است. عكاسان از سراسر جهان در سایت 24 ساعت ثبت نام كرده و اعلام می كنند از كدام شهر و در كدام كشور قرار است عكاسی انجام دهند. امسال زمان برگزاری این پروژه روز 25 می مصادف با 4 مردادماه است.
مسئول روابط عمومی آتنا گفت: عكاسان در طول 24 ساعت فرصت دارند عكاسی كنند و در هر ساعت یك عكس را با هشتگ های خاصی كه پروژه مشخص كرده در سایت و صفحه اینستاگرامشان منتشر كنند.
عنصری افزود: تاكنون حدود دوهزار و 402 نفر از 81 كشور ثبت نام كردند و از ایران نیز 180 نفر در ایونتی كه مربوط به این پروژه بود، حضور داشتند اما گویا تاكنون بیش از 600 نفر از ایران در سایت 24 ساعت ثبت نام كرده اند.
وی با بیان اینكه این ماراتن عكاسی جایزه ندارد و بیشتر جنبه اطلاع رسانی دارد، افزود: امسال موضوع زنان و داستان زندگی آن ها برای عكاسی در سراسر دنیا در نظر گرفته شده است. در نهایت هم آثار برتر در نمایشگاهی با هدف حمایت از خیریه ها به نمایش درمی آیند.
عنصری اضافه كرد: امسال خیریه های شركت كننده در این پروژه، خیریه های حامی زنان از اوگاندا، پرو، مكزیك و ایران انتخاب و معرفی شده اند. خیریه آتنا، به خاطر فعالیت در حوزه زنان، تاسیس خانه امن و كارآفرینی در بخش زنان، توسط سفیران 24 ساعت در ایران(سارا هاشمی، فرهود نصیری و محمد ملك) به این سایت معرفی و در نهایت انتخاب شد.
مسئول روابط عمومی آتنا گفت: قرار است عواید حاصل از فروش این عكس ها به نفع خیریه های منتخب در این سایت تعلق بگیرد كه یكی از آن ها آتنا است. این درحالی است كه مرداد یا شهریورماه امسال نیز قرار است نمایشگاهی از آثار برگزیده عكاسان ایرانی شركت كننده در این پروژه برپا شود و عواید حاصل از فروش آن به آتنا برسد.
وی اضافه كرد: با عواید حاصل از فروش این آثار قصد داریم خانه امن برای زنان آسیب دیده از خشونت را خریداری كنیم تا با كیفیت بهتری به آنها خدمات بدهیم.
اجتمام*ف ش*9105