چرخه اقتصاد روستايي و عشايري شيروان نمايش داده مي شود

بجنورد- ايرنا- فرماندار شيروان گفت: طبق برنامه ريزي هاي انجام شده در آينده اي نزديك بازارچه فروش محصولات دامي و لبني در روستاي بيگان اين شهرستان راه اندازي مي شود تا چرخه اقتصاد روستايي و عشايري به نمايش گذاشته شود.

امين رضا مرآتي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: هم اكنون اين طرح در شركت تعاوني دهياران سه بخش مركزي، سرحد و قوشخانه شيروان ثبت و جانمايي شده است كه با ايجاد آن آينده اقتصادي خوبي براي اين شهرستان رقم خواهد خورد.
وي گفت: در گام اول براي 40 غرفه محصولات دامي و لبني شيروان با اعتبار 30 ميليارد ريال در نظر گرفته شده است كه بسترسازي آن از سوي مسئولان مربوطه صورت مي گيرد و بخش خصوصي آن را آماده خواهد كرد.
مرآتي افزود: براساس سياست گذاري هاي انجام شده و در راستاي حمايت از مصرف كنندگان و توليد كنندگان كه روستاهاي اطراف محصولات خود را به صورت مستقيم با حذف واسطه و با قيمت مناسب جهت رفاه شهروندان عزيز در اين بازارچه ارائه خواهند كرد كه قطعا دامداران هم از اين طرح استقبال خوبي خواهند كرد چرا كه درآمدزايي و توسعه اقتصادي خوبي را به همراه خواهد داشت.
نماينده عالي دولت در شيروان با اشاره به رتبه نخست اين شهرستان در توليد شير، گوشت ماهي، مرغ و قرمز در سطح خراسان شمالي گفت: اين شهرستان سالانه با 9 هزار و 754 تن گوشت مرغ 65 درصد از توليد استان، با 4 هزار و 52 تن گوشت قرمز 21 درصد توليد استان و با 652 تن ماهي 31 درصد توليد استان را به خود اختصاص داده است.
اين شهرستان كه در 60 كيلومتري شرق بجنورد واقع است كه با 500 هزار راس دام سبك و سنگين يكي از قطب هاي دامپروري محسوب مي شود.
7186/ 6042