محصول دانش بنیان «چارچوب تولید نرم افزار» رونمایی شد

همدان - ایرنا - محصول ملی و دانش بنیان «چارچوب تولید نرم افزار سوادا» (SEVADA Freamwork) با دانش متخصصان جوان همدانی در شركت دانش بنیان «آترین آذین فن آور» رو نمایی شد.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل این شركت دانش بنیان روز یكشنبه در آیین رونمایی از محصول یاد شده، گفت: این محصول به طور كامل ایرانی است و محیطی را برای ساخت انواع اپلیكیشن و نرم افزارهای تلفن همراه ایجاد می كند.
مجتبی اسماعیلی با اشاره به اینكه پیش از این شركت های گوگل، ماكروسافت و اپل اینچنین محصولی تولید كرده اند، افزود: در حال حاضر بسیاری از برنامه ها و نرم افزارها تحت چارچوب (Freamwork) این سه شركت طراحی شده اند كه امیدواریم «سوادا» جایگزین مناسبی برای آن ها باشد.
وی اظهار داشت: افزایش كیفیت تولید، كاهش زمان تولید، مدیریت نیروی انسانی و انعطاف پذیری از ویژگی های این محصول ملی دانش بنیان است.
اسماعیلی اضافه كرد: محصول «چار چوب تولید نرم افزار»، توانایی پشتیبانی نرم افزارهای تحت آی.اُ.اس (IOS)، اندروید و وب را دارد.
وی با بیان اینكه نسخه های جدید این محصول هر چند وقت یك بار وارد بازار می شود، ادامه داد: در حال حاضر روی چهارمین نسخه این محصول كار می شود كه متناسب با كاربردهای داخل كشور طراحی شده است.
مدیرعامل شركت دانش بنیان آترین آذین فن آور گفت: به نوعی این محصول به عنوان كارخانه تولید نرم افزار و اپلیكیشن است.
وی عنوان كرد: در حال حاضر یك شركت در كشور انگلستان ثبت كرده ایم تا بتوانیم با استفاده از برندی اروپایی این محصول ملی را در سراسر دنیا معرفی كنیم.
اسماعیلی اظهار داشت: تاكنون نرم افزار های تولیدی شركت دانش بنیان آترین آذین فن آور، همچون سرویس های «اكسیر سبز»، «فست اسك»، «تن و من» و «كانكتیفای» تحت این چارچوب تولید نرم افزار ساخته شده اند.
وی افزود: همدان همچون شهرهای بزرگ ایران صنعتی نیست اما ظرفیت خوبی در حوزه تولید نرم افزار و آی.تی دارد.
مدیرعامل شركت دانش بنیان آترین آذین فن آور اضافه كرد: با ارتباطی كه با دانشگاه های استان داریم هر سال 20 كارآموز از این دانشگاه ها جذب شركت و پس از پایان دوره كارآموزی وارد بازار كار می شوند.
وی تاكید كرد: با وجود مشكلات اقتصادی، كشور ما ظرفیت های بسیار زیادی دارد و راه اندازی كسب و كار در ایران راحت تر از كشور های اروپایی است.
اسماعیلی با بیان اینكه آینده اقتصاد كشور وابسته به شركت های دانش بنیان است، عنوان كرد: موتور محرك اقتصاد كشور به شركت های دانش بنیان بستگی دارد.
به گزارش ایرنا؛ استان همدان 54 شركت دانش بنیان، 2 مركز رشد و 118 شركت فناور دارد.
9904**2090