مستندات جذب غیرقانونی در دانشگاه فرهنگیان ارائه شود

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه فرهنگیان از كسانی كه ادعای جذب غیرقانونی هیات علمی در این دانشگاه را دارند، درخواست كرد مستندات خود را در این زمینه ارائه دهند.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش ایرنا، «حسین خنیفر» روز یكشنبه در نشست خبری اظهار داشت: اگر حتی یك مورد جذب بدون ضابطه هیات علمی دانشگاه فرهنگیان و غیر از طریق كمیته جذب وزارت علوم صورت گرفته، اطلاع داده شود تا بررسی كنیم.
وی با بیان اینكه صرفا با حرف و تهمت زدن آن هم از طریق فضای مجازی راه به جایی نمی رسد، تصریح كرد: در برخی موارد تعداد مورد نیاز جذب در یك رشته تنها سه تا چهار نفر است؛ در حالی كه بیش از تقاضا ارائه می شود.
رئیس دانشگاه فرهنگیان بیان داشت: البته امكان تقاضا برای تمامی دانشگاهیان به منظور جذب در هیات علمی این دانشگاه وجود دارد، اما بنا به ظرفیت دانشگاه و سنجش میزان توانمندی و در نظر گرفتن تمامی ملاك ها از طریق وزارت علوم اقدام به جذب می كنیم.
خنیفر اضافه كرد: اظهار نظر آن هم در فضای مجازی كار راحتی است و نمی توان آن را مهار كرد.
وی یادآور شد: از سال 90 تا 96 باید هر سال 200 نفر جذب هیات علمی دانشگاه فرهنگیان می شدند كه به دلایل نامشخص انجام نشد و اكنون مجوز 400 ردیف در این رابطه گرفته شده است؛ زیرا تا سال 1404 باید دو هزار و 800 نفر را جذب كنیم.
رئیس دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: اكنون 800 عضو هیات علمی داریم كه اغلب آنها در آستانه بازنشستگی هستند و برای جبران كمبود هیات علمی از نیروهای غیرموظف استفاده می شود.
خنیفر افزود: باید به این نكته هم توجه كرد كه انتخاب اعضای هیات علمی كار دشواری است؛ زیرا افرادی باید گزینش شوند كه شرایط كامل را داشته و عاشق معلمی باشند.

** كلیپ های بی نام و نشان كلیت نظام را هدف قرار داده است
رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره پخش كلیپ های اخیر نیز توضیح داد: هدف از تهیه و پخش این كلیپ ها آموزش و پرورش و شخص وزیر و دانشگاه فرهنگیان نیست، بلكه آنها كلیت نظام را هدف قرار داده اند و آن عده هم كه ادعای آزادی دارند، به هیچ وجه به فكر و دلسوز كشور و این ملت نیستند.
وی با بیان اینكه مبانی تئوری توطئه همواره پیچیده است، گفت: باید پرسید علت و هدف اینكه از میان بیش از 105 هزار مدرسه، 600 هزار كلاس درس و 910 هزار معلم این چند كلیپ آن هم به صورت هماهنگ و حساب شده پخش می شود، چیست؟
خنیفر ادامه داد: اكنون كسی پاسخگو نیست كه این كلیپ ها در چه مكانی ضبط شده اند؟ آیا موسسه خصوصی، زبانكده و یا آموزشكده بوده و یا واقعا در مدرسه اتفاق افتاده است و مشخص نیست چرا ردپایی هم پیدا نمی شود.
وی تصریح كرد: تمامی این سوالات باید ابتدا پاسخ داده شود و بعد به دنبال چرایی آن باشیم؛ آن هم در شرایطی كه تحریم ها علیه ایران شدت گرفته و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تروریست خوانده می شود، كلیپ هایی از صف دانش آموزان از بالای پشت بام یك ساختمان پخش می شود.
رئیس دانشگاه فرهنگیان با تاكید بر اینكه این نوع حركات انقلاب های مخملی است، گفت: برای تحلیل این كلیپ های بی نام و نشان كه به مدارس نسبت داده می شود به عناصر تفهیمی و توجیهی نیاز است، اما آنچه با اطمینان می توان گفت اینكه هیچ یك از افرادی كه در این كلیپ ها حضور دارند و یا در حال فیلم برداری هستند، معلمانی نیستند كه از دانشگاه فرهنگیان به آموزش و پرورش تحویل داده شده است.
خنیفر اضافه كرد: معلمان ما همان كسانی هستند كه موی سر خود را برای همدردی با دانش آموز سرطانی می تراشد، كلیه اش را می بخشد و در آتش سوزی جان خود را برای نجات دانش آموزانش فدا می كند.

** احكام حقوقی دانشجو معلمان اصلاح می شود
وی با بیان اینكه افزایش حقوق دانشجو معلمان و كاركنان دانشگاه فرهنگیان یك امر كشوری است، گفت: درصدی به حقوق دانشجو معلمان برای سال جاری اضافه شده و اكنون اختلافاتی در احكام آنها وجود دارد كه در صدد اصلاح هستیم.
رئیس دانشگاه فرهنگیان یادآور شد: این دانشگاه در گزینش، پذیرش، مصاحبه، اعلام اسامی چند برابر ظرفیت، استخدام و حقوق دانشجو معلمان هیچ گونه دخالتی ندارد و صرفا وظیفه اش تربیت معلم و نیروی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش است.
*1883 *1584