چهار تكواندوكار ایران همچنان در انتظار روادید انگلیس

تهران - ایرنا - كارشكنی انگلیس و صادر نشدن روادید چهار تكواندوكار ایرانی برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان، همچنان هوگوپوشان ایران را در بلاتكلیفی قرار داده است.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا، بیست و چهارمین دوره رقابت های تكواندوی قهرمانی جهان از روز چهارشنبه با حضور 975 هوگوپوش در شهر «منچستر» انگلیس آغاز می شود.
در حالی كه تیم های زنان و مردان ایران برای حضور در این مسابقات راهی انگلیس شده اند، همچنان روادید چهار تكواندوكار تیم مردان ایران صادر نشده است.
آرمین هادی پور، میرهاشم حسینی، عرفان ناظمی و سجاد مردانی چهار تكواندوكار تیم ملی هستند كه هنوز روادید سفر به انگلستان را دریافت نكرده اند. علی محمد بسحاق، آرش فرهادیان، سید محمد پولادگر و نماینده وزارت ورزش نیز تاكنون موفق به اخذ ویزا نشده اند.
«آرش فرهادیان» مدیر سازمان تیم های ملی در این خصوص به ایرنا گفت: با وجود تلاش فراوان و مذاكرات مختلف، متاسفانه هنوز جوابی به ما داده نشده است.
وی افزود: 2 مرتبه با رئیس فدراسیون جهانی تكواندو، مسئولان فدراسیون كشور میزبان مكاتبه كرده و از وزارت امور خارجه، كمیته ملی المپیك و وزارت ورزش نیز كمك خواسته ایم.
فرهادیان اظهار داشت: حتی رئیس فدراسیون تكواندوی ایران در این چند روز از هر طریقی كه امكان داشت، پیگیر كار بازیكنان بود. واقعا عجیب است كه در مسابقاتی به این سطح برای تیم ایران مشكل سازی می كنند.
وی گفت: شیطنت ها از سوی كشور انگلیس است و نباید با یك تیم ورزشی كه عنوان دار جهان است چنین برخوردی صورت بگیرد. باید از طریق كمیته بین المللی المپیك با این مسائل برخورد شود.
مدیر سازمان تیم های ملی، گفت: دیروز و امروز سفارت انگلیس در تركیه تعطیل بوده است و فردا وضعیت نهایی مشخص می شود.
وی در خصوص وضعبت «فریبرز عسكری» سرمربی تیم ملی ایران، توضیح داد: او روادید را دریافت كرد، اما با گروه اول راهی انگلیس نشد تا وضعیت بازیكنانش مشخص شود. منتظر نظر نهایی میزبان هستیم تا پس از مشخص شدن وضعیت این چهار بازیكن، عسكری راهی منچستر شود.
ورزشی**3783**2024