۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
کد خبر 83311352
۰ نفر
نتانیاهو از تشكیل كابینه ناكام ماند

تهران- ایرنا- بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با گذشت 25 روز از مهلت خود برای تشكیل كابینه، با شكست مواجه شده و درخواست تمدید برای انجام مذاكرات بیشتر با احزاب را كرده است.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا، تارنمای روزنامه جروزالم پست نوشت كه نتانیاهو برای تشكیل ائتلاف هنوز باید با شركای بالقوه خود به توافق برسد.
حزب لیكود پس از انتخابات 20 فروردین در سرزمین های اشغالی كرسی های بیشتری را نسبت به احزاب دیگر كسب كرد. احزاب راه یافته به پارلمان رژیم صهیونیستی در مذاكره با «روون ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی، نتانیاهو را برای تشكیل كابینه مامور كردند.
نتانیاهو برای تشكیل كابینه رژیم صهیونیستی مجموعا 42 روز فرصت دارد. در گام اول به وی 28 روز فرصت برای مذاكره با احزاب و تشكیل كابینه داده می شود. در صورت ناكامی در این مدت زمان، 14 روز دیگر فرصت پیدا می كند.
بی بی (نتانیاهو) با تمام مشكلاتی كه پیش رو دارد، فرصت چند روزه باقی مانده را برای تشكیل كابینه كافی نمی بیند و برای اتمام این ماموریت شاید غیر ممكن، مهلت 14 روزه را از رئیس رژیم صهیونیستی درخواست كرده است.
با این حال سخنگوی حزب لیكود علت درخواست تمدید این فرصت را 'برنامه كاری فشرده' از جمله برخی جشن ها در سرزمین های اشغالی و رویدادهای امنیتی توصیف كرده است.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جریان مذاكره با احزاب دست راستی 'شاس' و اتحادیه جناح راست بر سر واگذاری پست های وزارتی به آنها به مشكل برخورده بود. همچنین اختلاف نتانیاهو و راست های افراطی با اویگدور لیبرمن رهبر حزب 'اسرائیل خانه ما' بر سر سربازی اجباری دانشجویان علوم دینی هنوز پابرجاست.
در كنار مشكلات عدیده نتانیاهو برای تشكیل كابینه، دادستان كل رژیم صهیونیستی نیز زمان احضار وی به دادگاه در خصوص پرونده اتهام فساد مالی را نیز مشخص كرده است.
خاورم**3234**1508