سیل راه ارتباطی 25 هزار روستایی رازوجرگلان را بست

بجنورد - ایرنا- فرماندار راز و جرگلان گفت: بارندگی و جاری شدن سیلاب دیشب، مسیر عبوری 25 هزار نفر از اهالی روستاهای بخش مركزی و جرگلان این شهرستان را قطع و بخشی از محورهای اصلی منطقه را نیز تخریب كرده است.

محمد زارعی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، بارش دیشب را بسیار شدید توصیف كرد و افزود: شدت سیل دیشب از سیلاب های 2 ماه اخیر بیشتر بود و همین امر موجب خسارت های زیادی به ابنیه و راه های اصلی و روستایی شد.
وی با بیان اینكه هنوز 70 واحد مسكونی در بگ پولاد و جرگلان با آب گرفتگی منازل مواجهند، اظهار داشت: همه تلاش ها بر این است كه مشكلات این خانواده ها به سرعت رفع شود.
فرماندار رازوجرگلان گفت: به علت كمبود ایستگاه باران سنجی در شهرستان، رقم دقیقی از بارندگی دیشب در این منطقه اعلام نشده است.
زارعی در عین حال شدت بارش و سیلاب دیشب را كم سابقه خواند و افزود: سیل موجب شكسته شدن شبكه گاز برخی از روستاهای منطقه شد كه با تلاش شركت گاز اكنون مشكل برطرف و گاز این مناطق برقرار شده است.
وی با اشاره به قطع برق روستاهای منطقه، از وصل مجدد جریان برق این مناطق نیز خبر داد و افزود: بروز سیلاب همچنین به دامداری های روستاییان آسیب رساند و حدود 10 راس دام سبك
و سنگین را با خود برد.
فرماندار رازوجرگلان گفت: به منظور جلوگیری از بروز مخاطرات احتمالی، دیشب دستور رهاسازی آب سد چندیر در این شهرستان صادر شده است.
وی افزود: اكنون كارشناسان بنیاد مسكن و نیز بخشداری ها سرگرم برآورد میزان خسارات وارده از ناحیه سیلاب هستند.
شهرستان مرزی 70 هزار نفری رازوجرگلان به مركزیت شهر راز در 120 كیلومتری شمال بجنورد و در مجاورت مرز تركمنستان قرار دارد.
این شهرستان دارای سه بخش مركزی، غلامان و جرگلان است.
ب/5132