آمریكا خواستار لغو تعرفه های ژاپن بر  محصولات كشاورزی شد

پكن- ایرنا- آمریكا كه در یك جبهه درگیر نبرد تجاری با چین بر سر افزایش تعرفه كالاهای وارداتی از این كشور است این بار از توكیو خواست تعرفه بر محصولات كشاورزی آمریكا را لغو كند.

به گزارش ایرنا از كیودو نیوز، 'سونی پردیو' دبیر كشاورزی آمریكا روز یكشنبه بعد از دیدار با 'تاكاموری یوشیكاوا' همتای ژاپنی خود در توكیو افزود: كاهش این تعرفه ها به نفعع روابط تجاری دو كشور است و باعث افزایش مبادلات دو طرف خواهد شد.
در عین حال ژاپن و ایالات متحده آمریكا موافقت كرده اند كه پیش از دیدار دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا از ژاپن در اواخر ماه جاری میلادی گفت و گوهای سطح كاری درباره تجارت را برگزار كنند.
'توشی میتسو موتگی' وزیر مسئول گفت و گوهای تجاری میان ژاپن و آمریكا و 'رابرت لایت هایزر' نماینده تجاری آمریكا روز گذشته (شنبه) در دومین روز مذاكرات تلفنی به این توافق رسیدند.
دو طرف در ماه فروردین دور جدیدی از گفت و گوهای تجاری را آغاز كردند موتگی و لایت هایزر در آن مذاكرات موافقت كردند مذاكراتی را درباره اعمال تعرفه ها بر محصولات كشاورزی و خودرو آغاز كنند آنها همچنین موافقت كردند درآینده بر سر تجارت دیجیتالی هم مذاكره كنند.
روز شنبه، موتگی و لایت هایزر اذعان كردند كه تنظیم دوباره محتوای مذاكرات قبلی و موضوعات پیش رو قبل از دیدار برنامه ریزی شده ترامپ از ژاپن از روز 4 خرداد ضرورت دارد.
این دو مقام با برگزاری این گفت و گوهای در سطح كاری در ایالات متحده موافقت كردند.
برنامه آمریكا برای وادار كردن ژاپن به قطع تعرفه بر محصولات كشاورزی در حالی است كه این كشور اكنون در ادامه جنگ تجاری با چین، تعرفه 10 درصدی 200 میلیارد دلار كالای وارداتی از چین را به 25 درصد افزایش داد.
**آساق**1904**