تحلیلگر سی ان ان: سیاست جنگ طلبانه بولتون به شكست می انجامد

تهران – ایرنا – شبكه تلویزیونی سی ان ان در گزارشی ، اعزام نیروهای نظامی آمریكا به خاورمیانه را از سیاست های 'جان بولتون' مشاور امنیت ملی كاخ سفید دانست و اعلام كرد كه سیاست های جنگ طلبانه بولتون همانطوری كه در قبال كره شمالی و ونزوئلا جواب نداد درمورد ایران نیز پاسخ نمی هد.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا، این رسانه آمریكایی با اشاره به افزایش فشارهای آمریكا علیه ایران ؛ از بولتون به عنوان محرك اصلی این فشارها در كاخ سفید نام برد و به نقل از 'دیوید راد' (David Rohde) تحلیلگر سیاسی و از سردبیران نشریه آمریكایی 'نیویوركر' گفت كه لفاظی های بولتون درباره ایران ، مشابه سیاست های او درباره كره شمالی و ونزوئلا به شكست خواهد انجامید .
این تحلیلگر سیاسی افزود: بدون شك سیاست فشار به ایران جواب نمی دهد، البته به نظر می رسد كه بولتون و ترامپ به نوعی با هم هماهنگ هستند، اما زمانی كه شما هیچگونه خط مشی سیاسی و پیام واضحی از كاخ سفید نمی بینید چگونه خواهان فشار آوردن بر ایران جهت انجام مذاكره هستید، چگونه خواهان مذاكرات مجدد با كره شمالی و حتی با چین هستید.
راد ادامه داد: با توجه به اینكه تا انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریكا حدود یكسال و نیم زمان باقی است، تمامی این كشورها سعی خواهند كرد تا از انجام مذاكره با آمریكا خودداری كنند بخصوص آنكه شخص دونالد ترامپ نیز هیچگونه دستاورد مهمی در عرصه سیاست خارجی نداشته است .
این تحلیلگر آمریكایی معتقد است كه صبر و شكیبایی كشورهایی نظیر ایران و ونزوئلا و چین باعث می شود كه شخص ترامپ بیش از همه تحت فشار قرار گیرند .
جان بولتون آوریل 2018 بعنوان مشاور امنیت ملی كاخ سفید منصوب شد و همواره مواضع تندی علیه ایران داشته است . او از طرفداران گروهك تروریستی منافقین است ؛ كه در دستگاه سیاسی آمریكا به یك «جنگ‌ طلب تندرو » مشهور است .
اروپام **1302** 1546