تعلل پتروشیمی شازند در ساخت بیمارستان پذیرفتنی نیست

اراك - ایرنا - نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: مجتمع پتروشیمی شازند در راستای مسئولیت اجتماعی متعهد به ساخت بیمارستان در شهرستان شازند شده است اما در انجام عملیات اجرایی آن تعلل می كند.

«علی ابراهیمی» روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عملیات ساخت بیمارستان 160 تختخوابی شازند با مشاركت پتروشیمی شازند و دانشگاه علوم پزشكی به منظور تامین نیازهای بهداشتی و درمانی این شهرستان خردادماه سال گذشته با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشكی آغاز شد.
وی اظهار داشت: هیات مدیره پتروشیمی متعهد به پرداخت هزینه ساخت بیمارستان در 2 مرحله شده كه این مهم تاكنون عملیاتی نشده است.
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: 650 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت این بیمارستان در مدت چهار سال پیش بینی شده است.
ابراهیمی افزود: وسعت این بیمارستان چهار هكتار است كه 16 هزار متر مربع فضای درمانی و اداری در آن ایجاد می شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: به منظور واگذاری پالایشگاه شازند باید متقاضی دارای اهلیت وجود داشته باشد كه درحال حاضر چنین متقاضی نیست و نمی توان این مجموعه راهبردی كشور را به غیر اهل سپرد.
وی اظهار داشت: سازمان خصوصی سازی می كوشد این مجموعه را در قالب سهام عدالت واگذار كند كه این واگذاری نیز مدیریت شبه دولتی دارد.
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: شركت نفتی خصوصی در كشور وجود ندارد كه توانایی و اهلیت مدیریت مجموعه عظیمی چون پتروشیمی و پالایشگاه را داشته باشد.
ابراهیمی افزود: مقدمات راه اندازی كارخانه قند شازند با مالكیت بنیاد مستضعفان فراهم شده است.
وی اظهار داشت: واگذاری این مجموعه مورد توافق است اما در قیمت گذاری اختلاف نظرهایی وجود دارد كه در هفته آتی كمیته معاملات قیمت نهایی برای واگذاری را اعلام می كند.
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: كارخانه به شركت سرمایه گذاری دهیاری ها و شهرداری شازند و به صورت تدریجی به مردم واگذاری می شود.
شهرستان شازند از توابع استان مركزی است كه در 33 كیلومتری جنوب غربی اراك واقع شده است و در این منطقه بیش از 120 هزار نفر جمعیت زندگی می كند.
استان مركزی هفت كرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد كه یك كرسی از آن شهرستان شازند است.
6991/6013/