۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
کد خبر 83311068
۰ نفر
دختر گلستاني به تيم ملي وزنه برداري دعوت شد

گرگان - ايرنا - رييس هيات وزنه برداري گلستان گفت : پارميدا محموديان از گلستان به اردوي تيم ملي وزنه برداري نوجوانان كشور دعوت شد.

آرش رضاياني روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت : محموديان از معدود وزنه برداراني است كه از نخستين اردوي تيم ملي نوجوانان دختر ايران تاكنون در تمام تمرينات حضوري ثابت دارد.
وي بدون اشاره به زمان و مكان برگزاري اردوي تيم ملي گفت : اگر تجهيزات و امكانات اين رشته در استان بيشتر شود، با توجه به زيرساخت ها و فراهم بودن سخت افزارهاي لازم براي وزنه برداري، گلستاني هاي بيشتري مسير رسيدن به تيم ملي و افتخارات اين رشته را طي خواهند كرد.
وي خاطرنشان كرد: خانواده ها نبايد از حضور فرزندان خود بويژه دختران در اين رشته نگران باشند زيرا مشكلي برايشان به لحاظ ساختاري، ژنتيكي و جسماني و ظاهري به وجود نخواهد آمد.
رييس هيات وزنه برداري گلستان گفت: با توجه به اين كه هم اكنون وزنه برداري زنان در شهرهاي گرگان، آق قلا و گميشان فعال است، خانواده ها مي توانند با حضور در سالن تمرين، ضمن دادن روحيه به فرزندان خود، از شرايط و وضعيت تمريني مطلع شوند.
پارميدا محموديان نخستين وزنه بردار زن تاريخ وزنه برداري ايران است كه با پوشش كامل اسلامي توانست در رقابت هاي برون مرزي و بين المللي شركت كند و هر چند موفق به كسب مدال نشد اما در دسته 48 كيلوگرم، با مهار وزنه هاي انتخابي در يك ضرب، 2 ضرب و مجموع، چراغ اين رشته را براي زنان علاقه مند به وزنه برداري روشن كرد.
7333/3091