هيات ايراني در مجمع جهاني كاهش خطرپذيري بلايا شركت مي كند

تهران- ايرنا- مديركل روابط عمومي و امور بين الملل سازمان مديريت بحران كشور، از برگزاري مجمع جهاني بلايا براي كاهش خطرات بلاياي طبيعي از امروز تا 27 ارديبهشت ماه به مدت 6 روز در سوئيس خبر داد و گفت: يك هيات ايراني به سرپرستي رئيس سازمان مديريت بحران در اين اجلاس شركت مي كند.

به گزارش ايرنا از سازمان مديريت بحران كشور، علي بختياري روز يكشنبه با اعلام اين مطلب افزود: اين مجمع در نظر دارد يك جنبش قوي و پايدار براي كاهش خطرپذيري بلايا در سراسر جهان ايجاد كند كه منجر به افزايش مسئوليت و تقويت تاب آوري حوادث در جوامع مي شود.
وي تاكيد كرد: با توجه به برنامه ريزي صورت گرفته براي حضور موثر و ارائه دستاوردها و توانمندي هاي كشورمان در زمينه مديريت بحران، جمهوري اسلامي ايران در راس هياتي به رياست اسماعيل نجار معاون وزير و رئيس سازمان مديريت بحران كشور و با حضور نمايندگاني از كارگروه ها و دستگاه هاي همكار در اين نشست حضور مي يابند.
مديركل روابط عمومي سازمان مديريت بحران كشور تصريح كرد: اين مجمع از جمله نشست هاي مهم جهاني در حوزه كاهش خطرپذيري بلايا است كه با حضور نمايندگان اكثريت قريب به اتفاق كشورهاي دنيا برگزار مي شود و در حاشيه آن نشست هاي تخصصي با حضور وزراي كشورهاي شركت كننده، نمايشگاه اقدامات كشورها، جشنواره فيلم حوادث و كارگاه ها و نشست هاي تخصصي متعددي برنامه ريزي شده است.
بختياري گفت: علاوه بر ايراد نطق رئيس سازمان مديريت بحران كشور در نشست عمومي، ملاقات با دستيار دبيركل، رئيس آژانس توسعه همكاري هاي سوئيس و روساي برخي هيات هاي كشورهاي شركت كننده از ديگر برنامه هاي هيات ايراني در اين اجلاس است.
اجتمام*7029*1834