بروز پدیده گردوغبار طی دو روز آینده در جنوب شرق و جنوب غرب

تهران- ایرنا- كارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا ( 22 و 23 اردیبهشت) به علت وزش بادهای شدید، بروز پدیده گرد و غبار در جنوب شرق، جنوب غرب و سیستان و بلوچستان پیش بینی شده است.

امین حسین نقشینه روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: همچنین فردا با توجه به افزایش سرعت وزش باد بر روی كشور عراق، وقوع پدیده گرد و غبار را برای بخش هایی از استان های جنوب غرب كشور انتظار داریم.
وی اظهارداشت: همچنین امروز و فردا مركز و شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و متلاطم خواهد شد.
وی در ادامه به بارش های پراكنده در نقاط مختلف كشور اشاره كرد و گفت: امروز برای شمال شرق كشور و بخش هایی از شرق و جنوب شرق، بارش پراكنده باران گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی شده است و فردا علاوه بر این مناطق، در بخش هایی از مركز و دامنه های جنوب البرز مركزی و شرق، مناطق شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل نیز همین شرایط را خواهند داشت.
نقشینه افزود: بیشترین مقدار بارندگی امروز در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و جنوب استان های كرمان رخ می دهد و فردا بیشترین بارش در برخی مناطق خراسان رضوی، كرمان و جنوب سیستان و بلوچستان خواهد بود.
وی اظهارداشت: سه شنبه در استان های ساحلی خزر بارش باران و برای استان های واقع در دامنه های جنوب البرز و زاگرس مركزی و جنوبی و بخش هایی از جنوب شرق و مركز كشور بارش باران گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی شده است.

*** باران و رعد و برق در تهران
كارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز صاف و كمی ابری، فردا شب افزایش ابر و بارش پراكنده باران و سه شنبه و چهارشنبه در برخی ساعات رگبار باران همراه با رعد و برق پیش بینی شده است.
وی اظهارداشت: فردا تهران افزایش دما خواهد داشت به طوری كه بیشینه دمای امروز مهرآباد 30 و فردا 31 درجه می شود اما سه شنبه و چهارشنبه تا حدودی خنك تر می شود و به 28 درجه می رسد. كمینه دمای امروز مهرآباد 17 و فردا به 19 درجه می رسد و كمینه دمای شمیران امروز 14 بود و فردا 17 درجه می شود و بیشنیه دمای آن فردا به 28 درجه خواهد رسید.
نقشینه گفت: شهركرد با دمای دو درجه زیر صفر و اهواز 37 درجه بالای صفر، به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط كشور در 24ساعت گذشته بودند.
علمی 9014**1485