رحمانی:سیاست توسعه داخلی سازی قطعات خودرویی باید عملیاتی شود

تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای توسعه داخلی سازی قطعات خودرویی باید قطعه سازان توانمند جذب و به طور جدی از آنها حمایت شود.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «رضا رحمانی» در جلسه شورای معاونان وزارتخانه افزود: قطعه سازانی كه توان ساخت قطعات را دارند باید حمایت شود.
وی با بیان اینكه باید با تولیدات بی كیفیت نیز برخورد شود،تاكید كرد: برای شناسایی قطعه سازان توانمند، اطلاعیه قبلی در رسانه ها تكرار شود.
رحمانی خاطر نشان كرد: در شرایطی كه توان ساخت داخل داریم، باید از قطعه سازان توانمند داخلی در قالب بسته های حمایتی و تشویقی حمایت شود.
به گزارش ایرنا، با توجه به پیش بینی تولید یك میلیون و 250 هزار دستگاه خودرو در سال 98، قطعه سازان به 15 هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش برای خرید مواد اولیه و سایر اقلام نیاز دارند.
قرار شد برای تزریق نقدینگی به خودروسازان با محوریت بانك مركزی، 11 هزار میلیارد تومان در 2 بخش ریالی و ارزی پرداخت شود كه شامل چهار هزار میلیارد تومان و 844 میلیون یورو بود كه تاكنون چهار هزار میلیارد تومان نقدینگی ریالی پرداخت شده است.
آمارها نشان می دهد نزدیك به هزار و 200 قطعه ساز در زنجیره تامین داخلی حضور دارند كه توانمندسازی آنها و رفع موانع تولید می تواند سبب تقویت گوشه ای از نیاز بازار به كالاهای ایرانی شود.
رهبر معظم انقلاب امسال را سال «رونق تولید» نامگذاری كردند.
اقتصام*3065**2022